Az elbaltázott 2021/2022-es bajnoki idény megtestesítése volt a Sepsi OSK újabb veresége az FC Voluntari otthonában. Néha megnyer a háromszéki klub egy-egy meccset, sok (az elfogadhatónál több) döntetlent játszik, de ha egy jobbacska csapattal találkozik, azon nyomban jön a vereség. Több, mint amennyi balszerencsével megindokolható, a sepsiszentgyörgyi alakulat ugyanis ezúttal sem volt saját szerencséjének kovácsa.

Nem eredményezett sok kapujelenetet felvonultató, látványos produkciót az FC Voluntari és a Sepsi OSK találkozója. Főleg az első félidőben játszott amolyan fösvény focit a két csapat, a felek elsősorban a középpályán zajló küzdelemre szorítkoztak. Budescu, aki néhány órára volt attól, hogy aláírjon a téli szünetben az OSK-hoz, ezen a meccsen bosszút akart állni a szentgyörgyi klubvezetők irányában megfogalmazott kritikái miatt, és ez sikerült is neki. Előbb néhány mesteri indításával nem tudtak mit kezdeni a társai, majd ő szerzett vezetést: a voluntari-i támadók átjátszották a jobb szélen az OSK védelmét, a beívelést pedig, Niczuly minden ellenállása dacára, Budescu csukafejessel küldte a hálóba (1-0). Az első 45 percben Popa kapuja előtt csak Golofca lehetőségét említhetjük, ő azonban nem találta el bevetődve Bărbuț beadását.

A második félidőben azonban megváltozott a meccs, és a Sepsi OSK a maga szokásos módján rátelepedett a középpályára. Hosszú kihagyás után pályára lépett ismét Fülöp István (utóbb az ellenfélnél Fülöp Loránd is játszott, így „testvérháború” volt a pályán), és ez megmutatkozott. Az első nagy helyzetet még a Voluntari hagyta ki Nemec révén, akinek a fejesét Niczuly hárította, a 60-63. perc között azonban kapuhoz szögezték az ellenfelet. Tudorie nagy helyzete után ötször is szögletet végezhetett el az OSK, amelyeket Fülöp István minden esetben a kapura csavart. Az ötödikből pedig gól született, a hosszú saroknál ólálkodó Aganović fejelt a felsőbe (1-1). Ezt követően a Sepsi OSK fokozta a nyomást, ám a Voluntari-nak csak egyszer kellett megközelítenie Niczuly kapuját, hogy újra átvegye a vezetést. Egy szöglet után Tudorie nem tudta maga mellett tartani a karját, és fejelés közben kezezett: a büntetőt a sóbálvánnyá dermedt Niczuly mellett Budescu értékesítette (2-1). A harmadik hazai gól már nem változtatott semmit a helyzeten, de biztossá tette a hazaiak győzelmét: a meggyőződés nélkül rohamozó OSK-t ellentámadással lepte meg az ellenfél, Niczuly még kiütötte Meleke fejesét, de a kapufa tövénél álló Tavares az üres kapuba bólintott (3-1). Az OSK lest reklamált, ám a korábban kisodródott Ňinaj az alapvonal mögött tartózkodott, így rá úgy kellett tekinteni, mint aki az alapvonalon áll.

A rájátszásról most már matematikailag is biztosan lemaradó Sepsi OSK szombaton a Kolozsvári CFR 1907-et fogadja a 28. fordulóban.

Fotó: az FC Voluntari közösségi oldala

Labdarúgó 1. liga, 27. forduló: FC Voluntari – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 3-1 (1-0)

Voluntari, Anghel Iordănescu-stadion. Vezette: Ovidiu Hațegan (Arad) – Mircea Grigoriu (Bukarest), Sebastian Gheorghe (Suceava). Tartalék: Iulian Dima (Bukarest). Ellenőr: Eduard Dumitrescu (Pitești).

FC Voluntari: Popa – Ciobotariu, Tamaș, Armaș, Briceag, Miranda, Droppa, Rață (69. Meleke), Budescu (82. Tavares), I. Gheorghe (75. Lopes), Nemec (75. Fülöp L.).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Mitrea, Dumitrescu (46. Ispas), Askovszki (78. Damașcan), Aganović, Tincu (82. Luckassen), Bărbuț, Tudorie, Golofca (46. Fülöp I.).

Gólszerzők: Budescu (24., 80. – büntetőből), Tavares (89.), illetve Aganović (63.).

Sárga lap: Rață (56.), Miranda (88.), illetve Dumitrescu (20.).

1. liga, 23. forduló: Academica Clinceni – Konstancai Farul 2-8; 27. forduló: Universitatea 1948 Craiova – Aradi UTA 1-1, Bukaresti Dinamo 1948 – Medgyesi Gaz Metan 4-0, FC Voluntari – Sepsi OSK 3-1, CS Mioveni – Bukaresti FCSB 1-1.