2024. july 3., Wednesday

A Ferencváros csütörtök este bravúros, 1-0-s győzelmet aratott a francia bajnokság előző kiírásában harmadik AS Monaco otthonában a labdarúgó Európa-liga csoportküzdelmeinek második fordulójában, így százszázalékos teljesítménnyel vezeti a H jelű négyest.

A hercegségi csapat mérkőzéseire a legritkább esetben telik meg a II. Lajos Stadion, múlt hét végén az Olympique Lyon ellen 2-1-re megnyert rangadón félház sem volt a 18 ezer nézőt befogadó létesítményben, így nem volt meglepetés, hogy a Ferencváros elleni összecsapásra is csak néhány ezer hazai szurkoló volt kíváncsi. A hangulatteremtés így a ferencvárosi drukkerekre maradt, és nem is lehetett rájuk panasz, az első perctől kezdve hangosan buzdították kedvenceiket.

Az első negyedórában a magyar bajnok futballozott fölényben, a Ligue 1 előző idényének harmadik helyezettje tompa volt. Az első veszélyes helyzetre 20 percet kellett várni, ekkor Tokmac Nguen lépett ki ziccerben egy hosszú indítással, és passzolt higgadtan a jobb alsóba, de ahogyan az szabad szemmel is gyanúsnak tűnt, a VAR igazolta a lest. A 32. percben a végig rendkívül agilis Adama Traoré eresztett el a bombát messziről, a kiváló lövést Alexander Nübel, a hazaiak német kapusa tornázta ki. Két perc múlva Mats Knoester hajmeresztő hibáját kis híján gólra váltotta a Monaco, de Dibusz Dénes hárítani tudott. A 40. percben a Monaco kapusa Aissa Laiduoni szabadrúgásánál is nagyot védett.

A Monaco vezetőedzője, Philippe Clement a szünetben kettős cserével próbálta feltüzelni csapatát, és mindössze 14 másodpercet kellett várnia tanítványai első veszélyes akciójára. A hazaiak ezt követően nagy fölénybe kerültek, a Ferencváros mestere, Sztanyiszlav Csercseszov nem kevesebb mint negyedóra elteltével reagált is, és megerősítette a középpályát.

A 74. percben Sammy Mmaee majdnem gólt rúgatott az ellenféllel, de óriási hibáját Dibusz kijavította, a kapu mögött álló Fradi-tábor pedig teljes joggal éltetni kezdte a válogatott hálóőrt.

A 80. percben a Ferencváros gyakorlatilag első komoly helyzetét gólra váltotta. Ekkor Boli nagyszerűen tartotta meg a labdát a 16-os közepénél, kijátszotta Traorénak, aki okosan a második hullámban érkező Vécsei elé tálalt. A középpályás kapásból tüzelt, a labda pedig egy hazai védőn irányt váltott, így Nübel már csak belepaskolni tudott, és csak a gólvonalon túlról tudta visszahúzni a játékszert (0-1). Innentől kezdve tartani kellett az eredményt, és végül ez magabiztosan sikerült is.

A Ferencváros a harmadik fordulóban, október 6-án a szerb bajnok Crvena zvezda otthonában lép pályára.

Alexander Nübel, a francia csapat kapusa gólt kap Vécsei Bálinttól

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Mestermérleg

* Philippe Clement (AS Monaco): „Európai kupameccsen a hatékonyság nagyon fontos az eredmény eléréséhez, a Fradi ugyanakkor igazán erős csapat. Az első félidőben nem játszottunk jó iramban. A 16-osnál nem voltunk pontosak, ugyanakkor az olyan helyzeteket, mint Ismail lehetősége, be kell lőni. Megtettük, amit tudtunk, a második félidőnk sokkal jobb volt, fizikailag nem volt problémánk. Megérdemeltük volna legalább a döntetlent, vagy akár a győzelmet is.”

* Sztanyiszlav Csercseszov (FTC): „A mai siker kulcsa a csapategység volt. Az első félidőben jól játszottunk, a szünetben pedig készültünk rá, hogy a Monaco nagyobb tempót diktál majd az újrakezdést követően, készen kellett állnunk a néhány kontralehetőségre, amelyekben bíztunk. Újabb lépést tettünk előre, de messze van az út vége. Még 12 pontot lehet szerezni a csoportban, így, persze, boldogok vagyunk, de még a három ponton kívül semmi sincs a kezünkben. Igaz, ez fontos három pont.”

Európa-liga, H csoport, 2. forduló: AS Monaco (francia) – Ferencváros 0-1 (0-0)

Monte-Carlo, II. Lajos Stadion, 3731 néző, vezette: Espen Eskas (norvég).

Gólszerző: Vécsei (80.).

Sárga lap: Embolo (77.), illeve Besic (69.), Traoré (90+3.).

AS Monaco: Nübel – Disasi, Sarr (81. Boadu), Badiashile – Vanderson (46. Ruben Aguilar), Fofana, Camara, Golovin (73. Jakobs), Caio Henrique – Diatta (46. Akliouch), Ben Yedder (65. Embolo).

Ferencváros: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Knoester, Botka – Besic (69. Vécsei), Laidouni – Tokmac (63. Gojak) – Zachariassen (90. Esiti), Traoré, R. Mmaee (64. Boli).

Bánatpénzt fizet szurkolóinak a Lazio

A Lazio visszatéríti helyszínen szurkoló híveinek azt a pénzt, amelyet a dán Midtjyllanddal játszott idegenbeli mérkőzés belépőjéért fizettek. Az olasz klub ezzel a gesztussal igyekszik kiengesztelni drukkereit a gárda gyenge teljesítményéért és szégyenre okot adó vereségéért.

A Lazio csütörtökön, második EL-csoportkörös fellépésén 5-1-re alulmaradt az erőviszonyok alapján jóval esélytelenebbnek ítélt dán riválisával szemben. A jegyár megtérítéséről a Lazio közösségi oldalán értesítette rajongóit.

Az első kommentárok kiemelik, hogy a római klub vezetése nem vállalt túl nagy anyagi áldozatot, mivel a dániai kudarcnak összesen 225 Lazio-szurkoló volt helyszíni tanúja.