2024. october 4., Friday

BL: vesztett a Real és a Bayern is, nagy zakót kapott az Atlético

• 2024-10-04 13:00:00

• -

Fordulatos mérkőzésen 3-2-re nyert a Feyenoord a Girona otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája 2. fordulójában, szerda este. A spanyol házigazda a 19. percben vezetéshez jutott, azonban csak négy percig örülhettek a hazai játékosok, mert a 23.-ban a vendégek öngóllal egyenlítettek, majd tíz perccel később előnybe is kerültek. Szünet után a Girona egy remekbe szabott támadást góllal fejezett be, azonban egy újabb öngól romba döntötte a pontszerzési reményeiket.

Egy másik mérkőzésen simán kikapott a Sahtar Donyeck az Atalantától. Az olaszok már az első félidőben kétgólos előnyt alakítottak ki, majd szünet után nagyon gyorsan újra betaláltak, így könnyedén, 3-0-ra megnyerték a mérkőzést. Hasonlóan simán gyűjtötte be a három pontot a Liverpool, amely Szoboszlai Dominikkal a kezdőben 2-0-ra verte a Bolognát.

Ugyancsak szerdán kikapott a Real Madrid és a Bayern München is. A Real a Lille otthonában maradt alul, a Bayern az Aston Villától kapott ki egyaránt 1-0-ra. 4-0-ra alulmaradt az Atlético Madrid a Benfica otthonában, és hazai pályán vesztett a Lipcse, amelynek kapuját Gulácsi Péter védte. A Juventus úgy nyert 3-2-re, hogy félórát emberhátrányban játszott, mivel kapusát, Michele di Gregoriót az 59. percben kiállították. A Lipcse 1-0-ra és 2-1-re is vezetett, azonban a Juventus tíz emberrel is egyenlíteni tudott, majd a győztes találatot is megszerezte.

További eredmények: Sturm Graz – Club Brugge 0-1, Dinamo Zágráb – AS Monaco 2-2.

Elkezdődött a Konferencialiga is

Két meccset játszottak szerdán a Konferencialigában is. A harmadik számú európai kupasorozat 1. fordulójában a Rapid Bécs idegenben 2-1-re nyert az Istanbul Basaksehir ellen, míg a Vitoria Guimaraes hazai környezetben 3-1-re felülmúlta a Celjét. A többi mérkőzést tegnap, lapzárta után rendezték.