Az RB Lipcse meglepetésre simán, 4-1-re kikapott hazai pályán a Sahtar Donyecktől a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének keddi első fordulójában.

A magyar válogatott kapus, Gulácsi Péter nagy hibája után került hátrányba a német gárda az első félidőben. A másodikban ugyan a Lipcse egyenlített, ám szinte azonnal újra hátrányba került, majd képtelen volt újra kapuba találni, míg az ukránok szinte minden lehetőségüket gólra váltották.

A játéknap rangadóján a Paris Saint-Germain az első félidőben nagy fölényben játszott a Juventus ellen, és Kylian Mbappe két gyönyörű kapásgóljával magabiztosan vezetett. A második játékrészben a torinóiak korán szépítettek, egyenlíteni viszont nem voltak képesek.

A címvédő Real Madrid a második félidőben érvényesítette a papírformát, és biztosan nyert a Celtic vendégeként, az első félidőben ugyanakkor sérülés miatt elveszítette Karim Benzemát.

Szoboszlai Dominik (j) csak szemlélője lehet a Sahtar újabb góljának – az ukrán csapat meglepetésre nagyon megverte a Lipcsét. Fotó: a Bajnokok Ligája közösségi oldala

Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

* E csoport: Salzburg (osztrák) – AC Milan (olasz) 1-1 (1-1), Dinamo Zágráb (horvát) – Chelsea (angol) 1-0 (1-0);

* F csoport: Celtic Glasgow (skót) – Real Madrid (spanyol) 0-3 (0-0), RB Lipcse (német) – Sahtar Donyeck (ukrán) 1-4 (0-1);

* G csoport: Sevilla (spanyol) – Manchester City (angol) 0-4 (0-1), Borussia Dortmund (német) – FC Koppenhága (dán) 3-0 (2-0);

* H csoport: Paris Saint-Germain (francia) – Juventus (olasz) 2-1 (2-0), Benfica (portugál) – Makkabi Haifa (izraeli) 2-0 (0-0).

A Chelsea kirúgta Tuchelt a zágrábi vereség nyomán

A Chelsea vezetői szerdán menesztették posztjáról a labdarúgócsapat német vezetőedzőjét, Thomas Tuchelt. A szakvezető számára végzetesnek bizonyult a kedd esti zágrábi BL-vereség, miután csapat az angol bajnokságot is gyengén kezdte: három győzelem, egy döntetlen, két vereség az eddigi mérlege. Tuchel 2021 januárja óta irányította a Chelsea-t, amelynek másodedzője Lőw Zsolt.