A marosvásárhelyi sportcsarnokban rendezte a sportági szövetség a női kosárlabda Nemzeti Liga első fordulójának valamennyi mérkőzését. Így történt, hogy a Marosvásárhelyi Sirius idegenbeli meccsen nyert – saját pályáján. Carmin Popa csapata igen biztatóan kezdte a bajnokságot a tavalyi bajnokság 5. helyen végzett csapata, a CSM Târgoviște ellen.

Végig uralta a mérkőzést a megyeszékhelyi alakulat az első bajnoki fordulóban, Târgoviște először és utoljára az első percben vezetett, miután a meccs első pontjait Dobă szerezte két szabaddobásból. Sólyom azonban egy triplával válaszolt, aztán később még háromszor megszórta az ellenfél gyűrűjét távolról, 57%-os hatékonysággal. A palánk alatt Sherill és Griffin uralta a teret, míg Chiș azok közé a látványos irányítók közé tartozik, akikért szívesen járnak az emberek meccsre. Csupán a második negyedben volt egy kisebb megtorpanása a marosvásárhelyi csapatnak, amikor Târgoviște négy pontra szűkítette a hátrányt, a harmadik negyed azonban a Sirius nagyon hatékony védekezéséről, támadásban pedig egy-két tetszetős megoldásáról szólt, így a különbség behozhatatlanná vált az utolsó tíz perc előtt.

A statisztikai mutatók jó dobópontosságról (52% mezőnyből), megfelelő labdabiztonságról (13 eladott labda) és palánk alatti fölényről (46-36 lepattanók) tanúskodnak. A mérkőzés legjobbjának járó oklevelet Ruth Sherill vehette át, akinek csak egy lepattanó hiányzott a dupla-duplához.

„Úgy érzem, a játékosaim kezdik megszokni egymást” – mondta a meccs után Carmin Popa edző –, aki elmondta, azzal, hogy mindvégig emberfogással védekezett a csapata, a távolról jól dobó ellenfelet próbálta bekényszeríteni a palánk alá, ahol a Sirius fölényben volt. „Tudtuk, hogy előbb-utóbb elfáradnak” – mondta.

Az első negyedben három triplát szerző Sólyom Sára szintén arról beszélt, hogy kezdik kiismerni egymás erősségeit és hibáit, így adott esetben olajozottabb az összjáték. Ám noha négy triplát is jegyzett, amelyek közül az első negyedbeli három igen fontos volt az alaphang megadásához, túlságosan szigorú volt önmagával, és csak hatosra értékelte a saját játékát a tízes skálán.

A bajnokság rendes heti fordulókkal folytatódik, a Sirius pedig a Brassói CSU Olimpiát fogadja.

Fotó: a Sirius közösségi oldala

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 1. forduló: CSM Târgoviște – Marosvásárhelyi Sirius 47:77 (16-22, 15-18, 7-20, 9-17)
Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Bukaresti László (Szováta), Amalia Marchiș (Kolozsvár), Claudia Handrea (Bukarest). Ellenőr: Marius Hurgoi (Kolozsvár).
CSM Târgoviște: Irimia 21 pont (3), Stoenescu 7, Dobă 6, Tănase 4, Dumitru 4, Popescu 3 (1), Ivan 2, Avășan, Pricop, Ignat-Kleemann.
Sirius: Sherill 21 pont, Griffin 16 (1), Sólyom 12 (4), Chiș 9 (1), Badi 7 (1), Allen 4, Anca 3 (1), Feiseș 3 (1), Lipovan 2, Czimbalmos, Szász.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 1. forduló: CSM Târgoviște – Marosvásárhelyi Sirius 47:77, Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Botosáni Triumf 124:47, Konstancai Phoenix – Kolozsvári U 57:66, Bukaresti Agronomia – Szatmárnémeti CSM 57:91, Aradi FCC UAV – Brassói CSU Olimpia 96:45, CSM Alexandria – Bukaresti Rapid 101:58. A Kézdivásárhelyi KSE állt.