A nyolcadik döntetlenjét játszotta az alapszakasz első felének utolsó mérkőzésén a Sepsi OSK 1. ligás labdarúgócsapata. Korábban Leo Grozavunak azért kellett távoznia a szentgyörgyi kispadról, mert folyton csak egált tudott produkálni, így csupán vékonyan gyűjtögette a pontokat, most is alig a 12. helyen áll. A helyébe érkező Cristiano Bergodival azonban ez az első döntetlen. Nem valószínű, hogy nagyon örülnek neki...

A frissen feljutott Universitatea 1948 Craiovával tíz nap alatt másodszorra találkozott a Sepsi OSK, miután a kupában 1-0-s győzelemmel búcsúztatta. Ez azonban, ahogy Bergodi is jósolta, egészen más mérkőzés volt. Egyik csapatnak sem volt jó az egy pont, de végül mindkettőnek ennyivel kellett beérnie. Az első félidőben egyik fél sem tudott igazán veszélyeztetni. Az OSK megpróbált módszeresen építkezni, azonban valódi lehetőségig nem jutott, Craiova direktebben, egyből a kapura merőlegesen küldött labdákkal próbálkozott, kevés eredménnyel. Az első lejegyzésre méltó esemény a 34. percben Bălan lövése, amelyet Niczuly a kapufa tövéből szedett össze, majd közvetlenül a szünet előtt Popa mentette szögletre a léc mellől Mitrea fejesét.

Tekintve a kétoldali győzelmi kényszert, a második félidőben felpörgött a ritmus. Az OSK kezdett sokkal veszélyesebben, és előbb Eder, majd Bărbuț lövése kerülte el kevéssel a hosszú sarkot, az 51. percben azonban a házigazdák vezetést szereztek: Bălan sokkal erőszakosabbnak bizonyult Ňinajnál, mögé kerülve félfordulásból 5 méterre Niczuly mellett a hálóba küldte a labdát (1-0). Várható volt a reakciójuk a szentgyörgyieknek, és az egyenlítésre nem kellett sokáig várni: Achahbar egy beíveléssel megtalálta Luckassent, aki a labdát elvétő Huyghebaert mögött mellel átvette, majd félollóból a kapuba vágta (1-1).

Talán azt vártuk volna, hogy az egyenlítés adta lélektani többlet alapján az OSK-nak sikerült berúgnia a második gólt is, de miután Luckassen üresen 5 méteren kicsit alábújt Dimitrov beadásának, az OSK védelme sokat szenvedett a végéig, a 75. percben Eder az utolsó pillanatban levarázsolta Asamoah cipőjének orráról a közeli lövésre kiválóan jövő labdát.

A mérkőzés az OSK szögletével zárult, ám eredmény nélkül. Két pontot veszítettünk – volt az OSK játékosainak az általános véleménye.

A bajnokságban két hét szünet következik, utána a visszavágókkal folytatódik az idény. A Sepsi OSK az Academia Clinceni ellen, idegenben lép pályára, november 19-én, pénteken 17.30 órai kezdettel.

Fotó: az Universitatea 1948 Craiova közösségi oldaláról

* 1. liga, 15. forduló: Chindia Târgoviște – Medgyesi Gaz Metan 0-1, Campionii FC Argeș Pitești – Botosáni FC 0-1, CS Mioveni – Aradi UTA 0-0, Universitatea 1948 Craiova – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-1.

* 2. liga, 13. forduló: Bodzavásári FC – Dési Unirea 1-0, Konstancai Unirea – Temesvári Ripensia 0-2, Jászvásári CSM Politehnica – Unirea 04 Slobozia 3-1, Bukaresti Metaloglobus – Dacia Unirea 1919 Brăila 2-1, FK Csíkszereda – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 3-1, Petrolul 52 Ploiești – Dunărea 2005 Călărași 4-1, Temesvári Politehnica – Sellemberki CSC 1599 1-1, Nagyszebeni Hermannstadt – Bukaresti CSA Steaua 0-1. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 36 pont/13 mérkőzés, 2. Hermannstadt 28/13, 3. Kolozsvári Universitatea 27/12.

Labdarúgó 1. liga, 15. forduló: Universitatea 1948 Craiova – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-1 (0-0)

Craiova, Ion Oblemenco stadion. Vezette: Ovidiu Hațegan (Arad) – Mircea Grigoriu (Bukarest), Ciprian Danșa (Szatmárnémeti). Tartalék: Horațiu Feșnic (Kolozsvár). Ellenőr: Vasile Bratu (Slobozia).

Gólszerzők: Bălan (51.), illetve Luckassen (57.).

Sárga lap: Albu (43.), Bălan (48.), van Durmen (55.), illetve Păun (42.).

Universitatea 1948: Popa – Negru, Kovačić, Huyghebaert, Bușu, Sidibe (72. Ondaan), Albu (80. Bauza), Asamoah, van Durmen (80. Raicea), Bălan (72. Achim), Compagno.

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Mitrea, Dumitrescu, Ștefănescu (62. Golofca), Eder, Păun (62. Aganović), Achahbar (71. Csuncsukov), Bărbuț (70. Askovszki), Luckassen.