Erling Haaland öt gólt szerzett, csapata, a Manchester City pedig kiütéses, 7-0-s győzelmet aratott a Willi Orbánnal és Szoboszlai Dominikkal felálló RB Lipcse felett kedden este a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján. Az angol csapat mellett az Internazionale jutott tovább a játéknapon, miután döntetlent ért el Portóban.

A három héttel ezelőtti első mérkőzésen a lipcseiek jó második félidei játékkal 1-1-es döntetlent értek el, a visszavágón azonban gyorsan elszálltak a reményeik. Josep Guardiola együttese az első perctől komoly fölényben futballozott, a játékrész közepén meg is szerezte a vezetést egy erősen vitatható büntetőből, Haaland nem hibázott. Egy perccel később De Bruyne kiváló lövése után a keresztlécről visszapattanó labdát ugyancsak a norvég sztárcsatár fejelte kapuba. A kiváló támadó az első félidő hosszabbításában újra, majd a második elején még kétszer csapott le a kipattanókra, és szerzett gólt, mielőtt alig 60 perc játék után Guardiola lecserélte volna. A Manchester egy óra játék és 6-0 után visszavett a tempóból, de a ráadásban még De Bruyne is lőtt egy gyönyörű gólt.

A nap másik találkozóján az egygólos előnnyel érkező Internazionale egyértelműen előnye őrzésére rendezkedett be, így a Porto csak a hajrában teremtett igazán nagy veszélyt az olaszok kapujánál. Ekkor azonban vagy Onana kapus segített az Interen, vagy Denzel Dumfries mentett a gólvonal előtt, végül pedig a kapufa mentette meg a góltól Simone Inzaghi csapatát.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók:

* Manchester City (angol) – RB Lipcse (német) 7-0 (3-0)

Gólszerzők: Haaland (22., 24., 45+2., 54., 57., az első 11-esből), Gündogan (49.), De Bruyne (90+2.).

Továbbjutott: a Manchester City, 8-1-es összesítéssel.

* FC Porto (portugál) – Internazionale (olasz) 0-0

Kiállítva: Pepé (90+7., Porto).

Továbbjutott: az Internazionale, 1-0-s összesítéssel.