Az RB Leipzig a Paris Saint-Germain vendégeként is kikapott a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

A párizsiak korán vezetést szereztek, de a németek fordítottak. Ennek ellenére végül harmadszor is pont nélkül maradtak, mert ezt követően a nyáron leigazolt Lionel Messi duplájával a PSG a maga javára fordította a meccset. A hatszoros aranylabdás argentin játékmester második gólját Panenka-féle 11-esből lőtte. A vendégek harmadik magyar játékosa, Szoboszlai Dominik a cserepadról nézte végig a találkozót.

A keddi játéknap rangadóján a Liverpool fordulatos találkozón diadalmaskodott az Atlético Madrid otthonában. Az angolok 13 perc alatt kétgólos előnyre tettek szert, azonban a spanyolok Antoine Griezmann duplájával még a szünet előtt egyenlítettek. A világbajnok francia csatár mégis negatív hős lett, mert kiállítása miatt a hazaiak emberhátrányba kerültek, a Liverpool pedig a létszámfölényét kihasználta Mohamed Szalah értékesített büntetőjével. A csoport másik összecsapásán a Milan 1-0-ra alulmaradt Portóban, így továbbra is pont nélkül sereghajtó.

Az Ajax – a Liverpoolhoz hasonlóan – megőrizte hibátlan mérlegét, mivel 4-0-ra könnyedén verte a vendég Borussia Dortmundot. A Sheriff Tiraspol viszont nem tudta folytatni remeklését, ugyanis 3-1-re kikapott az Internazionale otthonában.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

* A csoport: Paris Saint-Germain (francia) – RB Lipcse (német) 3-2, Club Brugge (belga) – Manchester City (angol) 1-5. Az állás: 1. Paris Saint-Germain 7 pont, 2. Manchester City 6, 3. Club Brugge 4, 4. RB Lipcse 0.

* B csoport: FC Porto (portugál) – AC Milan (olasz) 1-0, Atlético Madrid (spanyol) – FC Liverpool (angol) 2-3. Az állás: 1. FC Liverpool 9 pont, 2. Atlético Madrid 4 (4-4), 3. FC Porto 4 (2-5), 4. AC Milan 0.

* C csoport: Ajax Amsterdam (holland) – Borussia Dortmund (német) 4-0, Besiktas (török) – Sporting Lisszabon (portugál) 1-4. Az állás: 1. Ajax Amsterdam 9 pont, 2. Borussia Dortmund 6, 3. Sporting 3, 4. Besiktas 0.

* D csoport: Internazionale (olasz) – Sheriff Tiraspol (moldovai) 3-1, Sahtar Donyeck (ukrán) – Real Madrid (spanyol) 0-5. Az állás: 1. Sheriff Tiraspol 6 pont, 2. Real Madrid 6, 3. Internazionale 4, 4. Sahtar Donyeck 1.

Televíziós közvetítések az Európa-ligából és a Konferencialigából

* 17.30 óra, Pro X: HJK Helsinki – Maccabi Tel-Aviv (Konferencialiga, A csoport)

* 19.45 óra, RTL +, Pro X: Lazio – Olympique Marseille (Európa-liga, E csoport)

* 22.00 óra, Pro X: Kolozsvári CFR – AZ Alkmaar (Konferencialiga, D csoport)

* 22.00 óra, RTL +: Napoli – Legia Varsó (Európa-liga, C csoport)