A címvédő Chelsea otthon a Real Madriddal szemben maradt alul 3-1-re, míg a Bayern München a Villarreal vendégeként szenvedett 1-0-s vereséget szerdán a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

Londonban szakadó esőben lendületesen kezdtek a csapatok, majd a spanyolok az első félidő közepén három perc alatt kétgólos előnyre tettek szert: Karim Benzema mindkétszer fejjel volt eredményes. A Chelsea ezután óriási nyomás alá helyezte ellenfelét, és Kai Havertz révén – szintén fejessel – szépített. A szünetig újabb két spanyol helyzet maradt ki, Benzema óriási ziccert rontott. A francia támadó újabb találatára aztán nem kellett sokat várni, a 46. percben Edouard Mendy kapus hibáját kihasználva volt eredményes. Növelte a tempót és a nyomást Chelsea, de a jól záró Real Madriddal szemben mezőnyfölénye ellenére sem tudott újabb gólt szerezni.

A Chelsea hatodszor találkozott a Real Madriddal, és először kapott ki a spanyol riválistól.

A játéknap másik mérkőzésén, Villarrealban a vendég Bayern München hamar mezőnyfölényhez jutott, de akciót ritkán vezetett, és nem jelentett veszélyt a kapura, mert a hazaiak agresszív letámadással már a vendégtérfélen zavart keltettek, és szervezetten védekeztek. Tehették ezt előnyük birtokában, a 8. percben Arnaut Danjuma egy kontra végén talált a kapuba. A szünet előtt ismét Manuel Neuer kapujába került ugyan a labda, egy beadásnak szánt lövés után, de les miatt maradt az egygólos hazai előny. A Bayern a fordulást követően sem találta saját ritmusát, próbálkozásai továbbra sem jelentettek veszélyt a kapura, a spanyolok viszont újabb helyzetek sorát dolgozták, majd hagyták ki.

A Bayern München 2017 szeptemberét követően kapott ki idegenbeli BL-találkozón.

A visszavágókat kedden rendezik.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzések:

* Chelsea (angol) – Real Madrid (spanyol) 1-3 (1-2)

Gólszerzők: Havertz (40.), illetve Benzema (21., 24., 46.).

* Villarreal (spanyol) – Bayern München (német) 1-0 (1-0)

Gólszerző: Danjuma (8.).

Kedden játszották: Manchester City (angol) – Atlético Madrid (spanyol) 1-0 (0-0), Benfica (portugál) – Liverpool (angol) 1-3 (0-2).