Az Atletico Madrid és a Benfica harcolta ki a nyolc közé jutást a labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapján, előbbi a Manchester United otthonában, utóbbi az Ajax vendégeként győzött. Mindkét párharc döntetlenről indult, február 23-án Madridban 1-1, Lisszabonban pedig 2-2 lett a végeredmény.

Manchesterben jó első félidőt láthatott a közönség, de hiába volt szinte minden statisztikai mutatóban jobb a hazai csapat, Renan Lodi a szünet előtt a vendégeket juttatta előnyhöz. A fordulást követően gyakorlatilag megfojtotta az MU támadójátékát az Atletico, az első hazai helyzetre egészen a 77. percig kellett várni, ekkor Varane fejesét Oblak bravúrral hárította. A hajrában tördelték a játékot a vendégek, a manchesteriek pedig egyre feszültebbé váltak, s végül nem sikerült egyenlíteniük.

Amszterdamban a kezdő sípszótól kezdve az Ajax irányított, a Benfica gyakorlatilag csak a védekezésre összpontosított, támadásépítésre nem futotta az erejéből. Fölénye ellenére a házigazdának nem sikerült betalálnia az első 45 percben, így a továbbjutás kérdése nyílt maradt.

A második félidő is hazai fölénnyel telt, a továbbjutást érő győztes találatot mégis a Benfica érte el az uruguayi Darwin Nunez révén, a 77. percben, egy szabadrúgás után. A lisszaboniaknak ez volt az egyetlen kaput eltaláló lövésük a találkozón.

A negyed- és az elődöntő sorsolását pénteken tartják Nyonban. Lapzártánkig a Bayern München, a Liverpool, a Real Madrid és a Manchester City jutott a nyolc közé.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók:

* Manchester United (angol) – Atlético Madrid (spanyol) 0-1 (0-1)

Gólszerző: Lodi (41.).

Továbbjutott: az Atlético Madrid, 2-1-es összesítéssel.

* AFC Ajax (holland) – Benfica (portugál) 0-1 (0-0)

Gólszerző: Nunez (77.).

Továbbjutott: a Benfica, 3-2-es összesítéssel.

Csütörtöki televíziós közvetítések az Európa-ligából

* 19.45 óra, Pro X: Galatasaray (török) – FC Barcelona (spanyol) (az első mérkőzésen: 0-0)

* 19.45 óra, RTL+: Bayer Leverkusen (német) – Atalanta (olasz) (2-3)

* 22.00 óra, Pro X: West Ham United (angol) – Sevilla (spanyol) (0-1)

* 22.00 óra, RTL+: AS Roma (olasz) – Vitesse Arnhem (holland) (1-0)