2024. june 30., Sunday

Otthon nyert az Inter, döntetlen Eindhovenben

Az Internazionale hazai pályán 1-0-ra legyőzte az Atlético Madridot a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a párharc első mérkőzésén.

A milánói összecsapás első félideje kevés helyzetet hozott, jobbára a mezőnyben folyt a játék, a vendégek még kaput eltaláló lövésig sem jutottak. A második játékrészben, főleg annak második felében fokozódott a hazai nyomás, ami a 79. percben érett góllá: a csereként beállt Arnautovic éles szögből talált be úgy, hogy a labda egy vendégvédőről pattant a kapuba.

A játéknap másik találkozóján a Borussia Dortmund a korábban a riválisnál futballozó Donyell Malennek egy védőről a rövid felső sarokba pattanó lövéséből szerzett vezetést Eindhovenben, majd a második félidőben a PSV Luuk de Jong vitatott szabálytalanság után megítélt büntetőjével egyenlített.

A visszavágókat március 13-án rendezik Madridban és Dortmundban.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések:

* Internazionale (olasz) – Atlético Madrid (spanyol) 1-0 (0-0), gólszerző: Arnautovic (79.);

* PSV Eindhoven (holland) – Borussia Dortmund (német) 1-1 (0-1), gólszerző: de Jong (56., 11-esből), illetve Malen (24.).