A Lazio a 95. percben kapusgóllal egyenlített

A Lazio házigazdaként 1-1-es döntetlent játszott az Atlético Madriddal a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, kedden.

A spanyolok a 29. percben Pablo Barrios találatával vezetést szereztek, az olaszok egyenlítésére egészen a 95. percig kellett várnia a hazai közönségnek. Akkor a hálóját őrizetlenül hagyó kapus, Ivan Provedel fejelte be Luis Alberto beadását. Az olasz futballista a BL történetének második kapusa lett, aki nem büntetőből talált be, Sinan Bolat, a belga Standard Liege színeiben egy AZ Alkmaar elleni 2009-es csoportmeccs alkalmával egyenlített hasonlóképpen.

A címvédő Manchester Citynek az első félidőben 22 kapura lövése volt, a vendég Crvena zvezdának mindössze egy, mégis a szerbek vezettek 1-0-ra a szünetben a ghánai Osman Bukari góljával. A második félidő elején Julian Álvarez egyenlített, majd Kyle Walker találatát les miatt nem adták meg. A meccs kétharmadánál ismét Álvarez volt eredményes, a 3-1-es végeredményt pedig Rodri állította be.

A Barcelona hazai pályán 5-0-ra verte a BL-újonc belga Royal Antwerpet. A második félidőben pályára lépett a 2007. július 13-án született Lamine Yamal, aki az eddigi legfiatalabb Barca-játékos a BL-ben, illetve a második legfiatalabb futballista a legrangosabb európai kupasorozatban.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

* E csoport: Feyenoord (holland) – Celtic FC (skót) 2-0, SS Lazio (olasz) – Atlético Madrid (spanyol) 1-1 (0-1);

* F csoport: Paris Saint-Germain (francia) – Borussia Dortmund (német) 2-0, AC Milan (olasz) – Newcastle United (angol) 0-0;

* G csoport: Manchester City (angol) – Crvena zvezda (szerb) 3-1, Young Boys (svájci) – RB Lipcse (német) 1-3;

* H csoport: FC Barcelona (spanyol) – Royal Antwerp (belga) 5-0, Sahtar Donyeck (ukrán) – FC Porto (portugál) 1-3.

Ma kezd a Ferencváros

Ma elkezdődik az Európa-liga és az Európa-konferencialiga csoportköre is. A harmadik számú kupasorozat magyar érdekeltséggel zajlik, a Ferencváros a szerb FK Čukaričkivel találkozik az Európa-konferencialiga F csoportjának első fordulójában, 19.45 órai kezdettel, Budapesten rendezett mérkőzésen, amelyet az M4 Sport televízió élőben közvetít.
A Szoboszlai Dominikot soraiban tudó Liverpool az Európa-liga E csoportjának 1. fordulójában a LASK Linz vendégeként lép pályára ugyancsak 19.45 órától, élőben az RTL Három és a Pro Arena műsorán. Ugyanez a két televízió közvetíti 22 órától az Ajax Amsterdam – Olympique Marseille összecsapást az Európa-liga B csoportjának 1. fordulójából.