Az utolsó tíz percig várt a győzelemre az Arena

Noha nagy esélyesként utazott a sereghajtó Temesvári Universitatea otthonába, csak nehezen, az utolsó tíz percben tudta státuszát érvényesíteni az Arena A osztályos női kézilabdacsapata. Igaz, hiányzott a keretből Țifui és Pasc is, azonban még így is több játékost használt a marosvásárhelyi együttes, mint a házigazda, amelynek a kispadjáról mindössze hárman kaptak lehetőséget.

Hiába volt várható a vendégek elhúzása, az első félidőben ez sehogyan sem akart bekövetkezni. Pedig ezúttal Szász tűrhető (34%-os) hatásfokkal védett, több támadást azonban elkönnyelműsködtek Liana Costea tanítványai. Szünetben így meglepetésre a temesváriak voltak egygólos előnyben (15-14).

A folytatásban sem tudta könnyen érvényesíteni nagyobb játéktudását a marosvásárhelyi csapat, sőt Temesvár két góllal is vezetett egy adott pillanatban, és a 49. percben még mindig 22-22-t mutatott az eredményjelző. Csak ezek után tudott nagyobb sebességre kapcsolni az Arena, amely az Ördög nővérek testvériesen megosztott négy góljával hagyta előbb állva az ellenfelet, majd erre Moldován Györgyi és Márton segítettek rá a végjátékban.

Az Arena szombaton játssza utolsó hazai mérkőzését ebben az idényben, amikor az éllovas és eddig hibátlan Dévai CSM lesz a Simon László-csarnok vendége.

Női kézilabda A osztály, C csoport, 16. forduló: Temesvári Universitatea – Marosvásárhelyi Arena 27-32 (15-14).

Temesvár, egyetemi sportcsarnok. Vezette: Raul Jurj (Arad), Răzvan Vizitiu (Déva).

Universitatea: Bădrăgan (Fazakas) – Sîrbu 5 gól, Sufana 5, Voicu 5, Biro 1, Bilan 1, Drăgan 4 (Ludwig 4, Racovițan 2).

Arena: Szász – Gál 8 gól, Márton 5, Bărăbaș 4, Ördög Sz. 4, Havasi, Căruntu (Moldován 5, Ördög A. 5,  Samson 1).

Női kézilabda A osztály, C csoport, 16. forduló: CNE Rm. Vâlcea – Tordai Liviu Rebreanu Gimnázium 33-33, Dévai CSM – Kolozsvári U 32-21, Temesvári Universitatea – Marosvásárhelyi Arena 27-32, Resicabányai Universitatea – Beszterce-naszódi Gloria 2018 II 26-33, Nagyváradi CSU – Nagybányai CNOPJ 39-39.