Az utolsó forduló után sincs még vége

Szombaton rendezték a női röplabda A2 osztály Nyugati csoportjában az alapszakasz utolsó fordulójának mérkőzéseit, azonban még két találkozót be kell pótolni, és ezek döntő fontosságúak a rájátszást befolyásoló végső sorrend szempontjából.

A Marosvásárhelyi CSU Medicina a Nagyváradi CSU-t fogadta, és megpróbált minden erejével ellenállni a tabella második helyén álló vendégeknek. Nem sikerült játszmát nyernie, de egyik legjobb meccsét játszotta az idényben. A jobban jegyzett váradiak ellen minden játszmát jobban kezdett, vezetett, a harmadik szettben 10:4-re is, aztán egy adott pillanatban a nagyváradiak szereztek néhány pontot zsinórban, átvették a vezetést, és többet ki sem engedték a kezükből. Nagyon sok volt viszont a hosszú labdamenet, nem adták könnyen a pontot az ellenfélnek, az is igaz azonban, hogy támadásban hiányzik az igazán ponterős ütő, az emelő passzainak pontossága pedig sokszor hagyott kívánnivalót maga után.

A jelen állás szerint a CSU Medicina a 4. helyet foglalja el a csoportban 10 ponttal, míg az 5. helyen a CSM Temesvár áll 9 ponttal. A két fél március 5-én egymás ellen lép pályára, hogy eldöntsék, mi legyen a rájátszásba jutással. A Medicinának győznie kell, hogy megőrizze a negyedik helyét. Szintén be kell pótolni a Nagyvárad – Temesvári Politehnica találkozót, amelytől az első hely függ. Jelenleg a bánságiak három ponttal többet számlálnak, de egy 3:0-s vagy 3:1-es nagyváradi siker esetén a két csapat helyet cserél a rájátszás előtt.

Női röplabda A2 osztály, Nyugati csoport, 10. forduló: Marosvásárhelyi CSU Medicina – Nagyváradi CSU 0:3 (12:25, 19:25, 23:25), Temesvári Politehnica – Aradi Pro Volei 3:0, Máramarosszigeti CSM – Temesvári CSM 3:0.