Az MTK Budapest kétgólos győzelmet aratott szombaton az Újpest vendégeként a magyar labdarúgó NB I hetedik fordulójának fővárosi rangadóján.

Kifejezetten jó iramban kezdődött a mérkőzés, de helyzete eleinte csak az MTK-nak volt, amelyben Németh Krisztián nem találta el a kaput, miután nagyszerű labdaátvétele és csele után ziccerbe került. A lila-fehérek beadásokkal és távoli lövésekkel próbálkoztak, ezek azonban nem okoztak komoly veszélyt. Ami nem sikerült a hazaiaknak, az összejött a vendégeknek, mert Bognár pontos lövése utat talált az újpesti kapuba (0-1). Ezt követően is a kék-fehérek akarata érvényesült, de a szünetig nem tudták növelni az előnyüket.

Térfélcserét követően magasabb sebességi fokozatba kapcsolt az Újpest, amely ebben a periódusban nemcsak mezőnyben uralta a játékot, hanem helyzeteket is kidolgozott, a befejezésekbe viszont rendre hiba csúszott, ritkább esetben pedig Demjén védett. Hiába érett a hazai gól, mégis az MTK döntötte el az összecsapást, amihez a kapus Banai nagy hibája is kellett, mert miután Németh lyukat rúgott, ez őt is annyira megzavarta, hogy az MTK csatára végül mégis el tudta mellette vinni a labdát (0-2). Az utolsó tíz percben ismét beszorította riválisát az Újpest, amely végül még szépíteni sem tudott, mert Demjén többször is nagyot védett a hajrában.

A kék-fehérek sorozatban negyedik sikerükkel a tabella élére ugrottak, míg a lila-fehérek ebben az idényben először kaptak ki hazai pályán.

Az újpesti Peter Ambrose (b) és Kádár Tamás, az MTK játékosa.

Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

NB I, 7. forduló: Újpest FC – MTK Budapest 0-2 (0-1).

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 4561 néző, vezette: Rúsz.

Újpest FC: Banai – Kastrati (75. Kiss T.), Anculasz, Hall, Pauljevic – Onovo, Tajti – Mörschel, Ljujic (69. Ganea), Csoboth (75. Simon K.) – Ambrose (69. Jürgens).

MTK Budapest: Demjén – Hej, Kádár (23. Kocsis G.), Bobál D. – Varju (40. Stieber), Kata, Végh, Antonov (79. Zsóri) – Kovács M., Németh K. (79. Kovács P.), Bognár

(79. Molnár R.).

Gólszerzők: Bognár (25.), Németh K. (72.).

Sárga lap: Ganea (87.), illetve Végh (49.), Kata (51.).

NB I, 7. forduló: Puskás Akadémia FC – Paksi FC 0-2, Diósgyőri VTK – Debreceni VSC 3-1, Újpest FC – MTK Budapest 0-2, Kecskeméti TE – Mezőkövesd Zsóry FC 0-2.