Simán kikapott a Marosvásárhelyi CSM Nagyváradon, a férfikosárlabda Nemzeti Liga 6. fordulójában, szombaton.

Mintha egyedül lett volna a Nagyvárad Aréna pályáján a helyi alakulat a marosvásárhelyiek elleni találkozó első negyedében. Az első öt percben húsz pontig jutott, mindent és mindenhonnan bedobtak játékosai, szárnyaltak a pályán az öltözőben feledkezett marosvásárhelyiek elnéző tekintete mellett, az első szünetre pedig 19 pontos előnnyel vonultak. A negyed jellemző momentuma volt, amikor a nagyváradiak kétszer egymás után közvetlen a kosár utáni bedobást követően elcsípték a labdát, és könnyű pontokat szereztek. Ezzel pedig el is dőlt a meccs, még ha utóbb a marosvásárhelyiek valamennyire ki is egyensúlyozták a csatát.

Való igaz, nem Nagyváradon vártunk győzelmet a marosvásárhelyi csapattól, hiszen az egykor azonos szintű rivális ma elérhetetlen szinten van George Trif legényei számára. Elgondolkodtató, hogy legutóbb, amikor a két város csapata hivatalos mérkőzésen találkozott, az a hét éve játszott bajnoki döntő volt. A nagyváradi klub ugyanaz, ugyanolyan magas szinten. A marosvásárhelyi – hát nem az, és nagyon nincs már azon a nívón. Hogy a két város infrastruktúrájáról ne is beszéljünk. Nem is olyan rég valahol azonos szintről indultak, ma itt, Marosvásárhelyen, álmodni sem merünk egy több mint 5 ezer férőhelyes multifunkcionális csarnokról, mint amilyen a Nagyvárad Aréna.

A CSM csak a második negyedtől kezdett elfogadhatóan kosarazni, s kihasználva azt is, hogy a tetemes előny birtokában az ellenfél kicsit kiengedett, tartalékokat is pályára küldött, megállította az ellenfél további elhúzását. Ehhez elsősorban a hárompontos dobásokat használta, a palánk alatt ugyanis Sántának semmi esélye nem volt a nála is fél fejjel magasabb Baciuval szemben.

Némi meglepetésre, a harmadik negyed végére a CSM produkált egy 16-0-s rohamot, benne három triplával, amivel 12 pontra megközelítette az ellenfelet. Attól azonban a házigazdáknak ekkor sem kellett tartaniuk, hogy megfordul a meccs, hiszen ahogy ismét jobban kezdtek odafigyelni, a különbség újra 20 pont fölé növekedett.

Noha távolról 44%-os mutatóval dobott a CSM (volt az 50% fölött is a meccs folyamán), mezőnyből alig érte el a 40%-ot, szemben a váradiak 52%-ával, akiknek ráadásul 11-gyel több próbálkozásuk is volt, elsősorban a marosvásárhelyiek 16 eladott labdája miatt.

A CSM számára a bajnokság szombaton hazai pályán a Nagyszebeni CSM elleni mérkőzéssel folytatódik. Elvileg Vâlceánál, amelytől a marosvásárhelyiek egy hete 22 ponttal kaptak ki, erősebb ez a csapat...

Kosárlabda Nemzeti Liga, 6. forduló: Nagyváradi CSM – Marosvásárhelyi CSM 96:75 (32-13, 24-24, 17-24, 23-14).

Nagyvárad Aréna, 2139 fizető néző. Vezette: Cristian Trofim (Temesvár), Dragoș Barbu (Jászvásár), Narcis Dan (Szatmárnémeti). Ellenőr: Kővágó Lajos (Nagyvárad).

Nagyvárad: Nicolescu 15 pont (3), Baciu 13, Marković 12 (2), Freeman 12, Gotcher 11 (3), Neal 10 (1), Tarolis 10, Gheorghe 7 (1), Pearson 4, Richard 2, Năstruț.

Marosvásárhely: Jeremić 21 pont (4), Gajović 14 (1), Lowrance 9 (1), Person 9 (1), Martinić 6 (2), Paliciuc 6 (2), Mureșan 5 (1), Bölöni 3 (1), Sánta 2, Sólyom. Kispadon: Engi-Rosenfeld, Szilveszter.

Kosárlabda Nemzeti Liga, 6. forduló:
* A csoport: Kolozsvári U-BT – Zsilvásárhelyi CSM 112:73, Brassói Corona – Galaci CSM 88:82. A CSO Voluntari – Temesvári SCM mérkőzés lapzárta után fejeződött be, a Bukaresti Rapid – Bukaresti Dinamo találkozót ma játsszák. A Bukaresti Laguna Sharks állt.
* B csoport: Nagyváradi CSM – Marosvásárhelyi CSM 79:65, SCM U Craiova – FC Argeș Pitești, CS Vâlcea 1924 – CSM Baschet Petrolul Ploiești 78:84. A Nagyszebeni CSU – Konstancai CSM mérkőzés lapzárta után fejeződött be. A Foksányi CSM 2007 állt.

Hatalmas lehetőséget szalasztott el a női együttes

Mindössze három-négy percig vezetett a Kolozsvári U a Marosvásárhelyi CSM elleni női kosárlabda bajnoki mérkőzésen, ám ezt a legfontosabb pillanatokban, a mérkőzés végén tette. 81:77-re meg is nyerte a Simon László sportcsarnokban rendezett találkozót, amivel tulajdonképpen beigazolta a papírformát, ám a hazai csapat hatalmas lehetőséget szalasztott el, hiszen az első negyedben váratlanul nagy (34-12) előnnyel indított.