Az első félidőben lerohanták az ellenfelet

Megszerezte az első győzelmét a Foksányi CSM 2007 elleni sorozatban a marosvásárhelyi városi sportklub kosárlabda-csapata, így már „csak” két sikerre van a kiesés biztos elkerülésétől. A mérkőzésen fontos szerepet játszott, hogy ismét pályára léphetett Sánta Szabolcs, noha a sportági szövetség honlapján nem közöltek semmit az eltiltása elleni fellebbezés ereményéről, valamint Martinić is. Csapatuk az első félidőben állva hagyta az ellenfelet, így a második játékrészben, amikor kicsit megingott, bőven volt a tartalék előnyből.

Nem kezdtek jól a felek, látszott, hogy az alsóházi rájátszásban a kiesés elkerülése a tét, kissé káoszos volt az első öt perc. A CSM azonban gyorsabban feleszmélt, és a negyed végére kilenc ponttal meglépett ellenfelétől. A második negyedben meg szinte csak a marosvásárhelyiek voltak a pályán, Foksány rengeteg dobást elrontott, és néhány sapkát is összeszedett Sántától. Eközben a palánk alatti teret a CSM uralta, de behulltak a triplák is. A két együttes pontosságának különbségét jól mutatja, hogy öttel több dobásuk volt a vendégeknek szünet előtt, mégis 26 ponttal kevesebbet szereztek.

Ez már előrevetítette, hogy a szünet után csak jobban játszhatnak a vendégek, ráadásul a CSM – ahogy ekkora előnynél néha lenni szokott – túl korán kiengedett, és a 25. perc után kezdett lassan olvadni az előny. Ráadásul Foksány egy elképesztő triplasorozattal is előrukkolt, néha pedig a palánk alatt álmodoztak a marosvásárhelyi védők, így számos vendégkosár született támadó lepattanóból. Szerencsére egyrészt akkora volt az előny, hogy csak 12 pontig tudta behozni a rivális, másrészt Mathis és Martinić a legjobb időben dobtak egy-egy választriplát, így az utolsó percek ismét a házigazdáknak kedveztek.

A második mérkőzést csütörtökön rendezik, szintén Marosvásárhelyen, és George Trif legényei jó, ha megjegyzik, hogy senkit sem érdekel már, hogy az első meccset 25 ponttal nyerték, egy esetleges vendéggyőzelem akár egy ponttal is ugyanannyit ér, és sikerből három kell a biztos bennmaradáshoz. Ugyan a sorozat vesztese sem esik még ki, azonban újabb botlásra nem marad lehetősége.

Férfi Nemzeti Liga, alsóházi rájátszás, 1. kör, 1. mérkőzés: Marosvásárhelyi CSM –  Foksányi CSM 2007 98:73 (26-15, 27-12, 17-24, 28-22).
Marosvásárhely, Simon László sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Alin Faur (Temesvár), Amalia Marchiş (Kolozsvár), Andrei Răileanu (Focşani). Ellenőr: Radu Bucerzan (Temesvár).
Marosvásárhely: Mathis 21 pont (4), Sánta 20, Martinić 19 (4), Lowrance 12 (2), Gajović 11, Borşa 11 (1), Mureşan 3 (1), Bölöni 1, Person, Şolopa, Engi-Rosenfeld, Nistor.
Foksány: Swopshire 14 pont (3), Anikijenko 13 (3), Thomas 10 (1), Petrişor 9 (3), Reljić 8 (2), Berceanu 8, Johnson 7 (1), McNeilly 4, Legosin, Cârstea.

Kosárlabda Nemzeti Liga, középszakasz:
* felsőház, 10. forduló: Kolozsvári U-BT – Nagyváradi CSM 94:79, Bukaresti Rapid – Bukaresti Dinamo 94:87, Temesvári OMHA Mozzart Bet – FC Argeş Piteşti 99:89, Konstancai CSM Athletic – Nagyszebeni CSU 85:91, SCM U Craiova – CSO Voluntari 77:87. Elmaradt mérkőzéseken: CSO Voluntari – Kolozsvári U-BT 89:86, Bukaresti Dinamo – SCM U Craiova 62:63.
* alsóház, 8. forduló: CSM Petrolul Ploieşti – Galaci CSM 87:76, Bukaresti CSA Steaua – Marosvásárhelyi CSM 91:80, Csíkszeredai VSKC – Foksányi CSM 2007 80:95, Bukaresti Laguna Sharks – Zsilvásárhelyi CSM Tg.-Jiu 74:80. Az előző fordulóból: Csíkszeredai VSKC – Bukaresti Laguna Sharks 82:87.
Rájátszás :
* alsóház, 1. kör, 1. mérkőzések (három győzelemig): CSM Petrolul Ploieşti – Csíkszeredai VSKC 90:80 (1-0), Galaci CSM – Bukaresti Laguna Sharks 78:66 (1-0), Bukaresti CSA Steaua – Zsilvásárhelyi CSM 68:76 (0-1), Marosvásárhelyi CSM – Foksányi CSM 2007 98:73 (1-0).

Esélytelenül Bukarestben

A George Trif irányította alakulat három alapembere nélkül volt kénytelen kiállni a CSA Steaua otthonában a bajnokság középszakaszának utolsó fordulójában. A mérkőzésen az alsóházi rájátszás előtti 3-4. hely sorsa dőlt el. Lowrance objektív okok (sérülés) miatt hiányzott, és a meccs előtt egy nappal közölte a sportági szövetség, hogy a keret két meghatározó játékosát, Sánta Szabolcsot és Goran Martinićot eltiltották a Laguna Sharks elleni mérkőzésen történt verekedés miatt. Nagyobb pontosságuknak köszönhetően a marosvásárhelyiek megnyerték az első negyedet, szünetben is előnyben voltak, és a harmadik negyed közepére 8 ponttal is elhúztak, ám ekkortól a (bukaresti) játékvezetők szinte minden Steaua-támadásnál szabálytalanságot láttak, amíg a házigazdák átvették a vezetést. Az utolsó negyedben így a házigazdáknak csak arra kellett vigyázniuk, hogy megtartsák a hozzávetőleg tízpontos különbséget.
Nemzeti Liga, alsóházi középszakasz, 8. forduló: Bukaresti CSA Steaua – Marosvásárhelyi CSM 91:80 (20-22, 25-25, 21-14, 25-19).
Bukarest, Mihai Viteazu csarnok, 125 néző. Vezette: Ciprian Stoica (Nagyszeben), Alexandru Nicolae (Bukarest), Michael Nicoară (Bukarest). Ellenőr: Constantin Ioan (Bukarest).
CSA Steaua: Vragović 22 pont (3), Nicoară 19 (1), Vujadinović 17 (3), Farr 13, Ogele 9 (1), Vasile 6 (2), Mandisodza 2, Babkauskas 2, Negoiţescu 1, Stan, Sparlac, Panait.
CSM: Mathis 18 pont (4), Gajović 16 (3), Person 12, Mureşan 12 (1), Şolopa 10, Bölöni 8 (2), Borşa 2, Engi-Rosenfeld 2.