Bár a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszása keretében játszották, a Sepsi OSK számára a CSU Craiova elleni mérkőzés a szerdai, Kolozsvári CFR 1907 elleni kupaelődöntő jegyé-

ben zajlott, ami most sokkal fontosabbnak számít. Ennek rendelte alá Cristiano Bergodi a csapatösszeállítást, és végig ez motoszkálhatott a játékosai fejében is, mert a rengeteg könnyelműsködés, amit láttunk a részükről, csak azzal magyarázható, hogy egészen máshol járt az eszük, mint ezen a meccsen. Annyira azért nem játszottak rosszul, mint egy hete Kolozsváron, és egy kicsivel több odafigyeléssel elkerülhették volna a vereséget, de a különbség a craiovai játékosok jobb összpontosításából és nagyobb határozottságából fakadt.

Noha a mérkőzésen – szokásához híven – a Sepsi OSK birtokolta többet a labdát, a passzok rendszeresen hátrafelé érkeztek, hiányoztak azok a ritmusváltások, amivel meglephették volna a craiovai védelmet, és amikor mégis ígéretesebb szituáció alakult ki, akkor azt nagyon könnyelműen kezelték. Túloldalt pedig az ellenfél nem kegyelmezett hasonló esetben.

Az első félidőben valódi helyzethez nem jutottak a csapatok. A 13. percben Matei íves kapáslövése hozott némi izgalmat, amelyet Popescu a felső sarokból hárított. Craiova egyetlen kapuralövését Crețutól jegyeztük a 21. percben. Helyzet lehetett volna a 24. percben, amikor Ștefănescu kapott kiváló ütemű labdát a tizenhatos jobb oldalán, de rosszul vette át, majd rálépett a játékszerre, és egyensúlyát vesztette. A 34. percben Ion Gheorghe védőkön megpattanó beadását kellett Popescunak hárítani.

A második félidőt határozottabban kezdte Craiova, és az első védelmi megingást kihasználta. Némi „flipperezés” után (ötször volt lehetőségük a védőknek felszabadítani, de mindig a közeli craiovai játékosba rúgták) Crețuhoz került a labda, akinek a lapos lövése a védőkön irányt változtatva a jobb alsó sarokba jutott. Az egyenlítési lehetőségeket Ștefănescu pedig nagyon könnyelműen kezelte. Az 51. percben jó pozícióból 16 méterről, helyezés helyett erőből csúnyán fölé küldte, az 58. percben pedig egyedül 11 méteren még helyezett egyet a labdán, így a védő odaért, és a lövés fölé pattant.

A 63. percben Crețu arcon talpalta Păunt, így emberelőnybe került a Sepsi OSK, de ez sem segített. Mi több, alig néhány perccel később utóbbi nagyon könnyelműen elveszítette a középpályán a labdát, a gyors ellentámadás során pedig ketten, Roguljić és Marković mattolták a négyfős szentgyörgyi védelmet. Utóbbi elhúzta Niczuly mellett, és az üres kapuba gurított. Sőt, három perccel később, egy újabb védelmi könnyelműsködés során Roguljić az ötös sarkából lőhetett, ám Niczuly ezúttal hárított.

A hátralévő időben az emberhátrányban lévő Craiova sündisznóállást vett fel, az OSK pedig nagy meggyőződés nélkül, nem túl sikeresen támadott. Helyzetet a 72. percben jegyezhettünk fel, amikor  Păun a sokkal jobb pozícióban lévő Rondón elől elfejelte a labdát – fölé. Aztán jött a szépítés is, Ștefănescu révén, laposan hét méterről egy bal oldali beadás után, ám már túlságosan későn, a 90+5. percben. Utána már csak egy középkezdésre maradt idő.

Az OSK szerdán a Románia-kupa elődöntőjében a Kolozsvári CFR 1907-et fogadja, és akármibe lefogadnánk, hogy egy egészen más hozzáállású csapatot láthatunk majd a pályán.

Labdarúgó Szuperliga, felsőház, 5. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – CSU Craiova 1-2 (0-0)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Marcel Bîrsan (Bukarest) – Tunyogi Ferenc (Zilah), Andrei Constantinescu (Bukarest). Tartalék: Andrei Moroiță (Ploiești). Ellenőr: Marcel Savaniu (Szatmárnémeti). Videóbíró: Andrei Chivulete (Bukarest). Segéd-videóbíró: Ionel Dumitru (Gherghița).

Gólszerzők: Ștefănescu (90+5.), illetve Crețu (48.), Marković (66.).

Sárga lap: Ștefănescu (84.), Bălașa (90+1.), illetve L. Popescu (84), Raul Silva (90+1.).

Kiállítva: Crețu (63.).

Sepsi OSK: Niczuly – Aganović (46. Bălașa), Ciobotariu, Tamás, Iapas (74. Dumitrescu), Matei, Fr. Junior (60. Rodriguez), Păun (84. Papa), Ion Gheorghe (60. Šafranko), Rondón, Ștefănescu.

CSU Craiova: L. Popescu – Vlădoiu (54. Căpățînă), Zajkov, Raul Silva, Ndong, Crețu, Screciu, Cîmpanu (67. Mateiu), Baiaram (62. Roguljić), Ivan, Koljić (62. Marković).

* Szuperliga, felsőházi rájátszás, 5. forduló: Sepsi OSK – CSU Craiova 1-2, Konstancai FCV Farul – Kolozsvári CFR 1907 1-0.
* Szuperliga, alsóházi rájátszás, 5. forduló: Nagyszebeni Hermannstadt – Campionii FC Argeș Pitești 2-1, Botosáni FC  – FC Universitatea 1948 Craiova 0-0.
* 2. liga, felsőházi rájtászás, 5. forduló: Dési Unirea – Galaci Suporter Club Oțelul 0-1, Bodzavásári Gloria – Bukaresti CSA Steaua 1-0. Az élcsoport: 1. CSA Steaua 47 pont/5 mérkőzés, 2. Jászvásári CSM Politehnica 46/4, 3. Galaci Suporter Club Oțelul 45/5, 4. Bukaresti Dinamo 1948 38/4.
* 2. liga, alsóházi rájtászás, A csoport, 5. forduló: CSM Slatina – Temesvári Politehnica 1-0, Sellemberki CSC 1599 – Bukaresti Metaloglobus 1-2, Unirea 04 Slobozia – Nagybányai Minaur 0-0. Az utolsó helyeken: 5. Metaloglobus 26/4, 6. Nagybánya 22/4, 7. Politehnica 19/5.
* 2. liga, alsóházi rájtászás, B csoport, 5. forduló: Újszentesi CSC – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 4-0, Concordia Chiajna – Bukaresti Progresul 1944 Spartac 1-0, Temesvári Ripensia – Brassói FC 0-3. Az utolsó helyeken: 5. Progresul Spartac 1944 23/4, 6. Ripensia 17/5, 7. Konstancai Unirea 12/4.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala