Nem volt vitás, hogy kötelező a három pont a Sepsi OSK számára a biztos kieső és súlyos anyagi gondokkal küszködő Academica Clinceni ellen, a labdarúgó 1. liga alsóházi rájátszásának 3. fordulójában, a hétfő esti mérkőzés azonban még annál is sokkal könnyebbnek bizonyult, mint amire a szurkolók vártak: 6-0 lett a vége!

Egyrészt a házigazdák nagy kedvvel fociztak, másrészt az ellenfél teljesen szétesett, csak mozgó díszletként volt jelen a Sepsi OSK stadionban. A házigazdák már a második percben hatalmas helyzetet hagytak ki Luckassen révén, majd az 5. percben Bălașa fejesét bravúrral ütötte szögletre Ureche. Négy perccel később azonban megszületett a meccs első találata: Luckassen rácsapott a védőkről lecsorgó labdára, és közelről a kapus alatt a hálóba lőtt (1-0). Újabb öt perccel később Bălașa fejelt ismét egy szöglet után, a labda pedig Floricán irányt változtatva kötött ki a hálóban (2-0). Ezt a kapufák időszaka követte, szám szerint kettő: előbb Askovszki találta telibe a keresztlécet, majd Aganović labdája a gólvonalon haladt keresztbe a hosszú sarok kapufájáról. A szünetig azonban még született egy gól: Aganović kiugratta Păunt, aki szinte az alapvonalról a kapus lába között laposan a kapuba továbbított (3-0).

A második félidőben újabb három gól és egy kapufa, no meg helyzetek sorozata következett. A 67. percben Aganović a védők mögött kapta és könnyedén elpasszolta Ureche mellett (4-0), a 79. percben Golofca tört be Fülöp passzából, és a kapu torkába adott labdáját Tudorie vágta a léc alá (5-0), míg a 90. percben Mitrea fejelt a felső sarokba egy szöglet után (6-0).

Hogy több szót erre a meccsre fecsérelni fölösleges, azt Bergodi ábrázata tanúsítja a gólok után. Mindegyik találat után úgy nézett ki a sepsiszentgyörgyiek edzője, mintha a csapata kapta volna, és nem rúgta… Minden bizonnyal azért, mert már a következő meccs járt az eszében, amely döntő fontosságúnak bizonyulhat a 7-8. helyért folyó küzdelemben. Vasárnap 17.30 órai kezdettel a Sepsi OSK a Botosáni FC otthonában lép pályára.

Labdarúgó 1. liga, alsóházi rájátszás, 3. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Academica Clinceni 6-0 (3-0)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Cătălin Popa (Pitești) – Gabriel Stroe (Pitești), Gheorghiță Bălan (Pitești). Tartalék: Vlad Băvan (Jászvásár). Ellenőr: Nicolae Grigorescu (Temesvár).

Gólszerzők: Luckassen (9.), Florică (14. – öngól), Păun (45+1.), Aganović (67.), Tudorie (79.), Mitrea (90.).

Sárga lap: Ștefănescu (62.), illetve Dima (35.), Cvetkov (41.), R. Ion (52.).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Bălașa, Mitrea, Dumitrescu, Păun, Eder (60. Vașvari), Aganović (70. Golofca), Ștefănescu (70. Fülöp), Askovszki (60. Bărbuț), Luckassen (76. Tudorie).

Academica: Ureche – Rufati, Corinus (67. Obedeanu), C. Ion, Holzmann, Vrdoljak, Cvetkov, Florică (82. Iana), Dima (46. Mboko), R. Ion, Dumitrache.

* 1. ligás rájátszás, 3. forduló: felsőház: Kolozsvári CFR 1907 – Campionii FC Argeș Pitești 2-0; alsóház: Sepsi OSK – Academica Clinceni 6-0.

* NB II, 30. forduló: Diósgyőri VTK – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-5, Aqvital FC Csákvár – III. Ker. TVE 5-1, Vasas FC – Békéscsaba 1912 Előre 6-0, BFC Siófok – Nyíregyháza Spartacus FC 1-0, Szolnoki MÁV FC – Pécsi MFC 1-1, Soroksár SC – Tiszakécskei LC 0-1, FC Ajka – Dorogi FC 3-0, Kecskeméti TE Hufbau – ETO FC 3-2, Budaörs – Szombathelyi Haladás 0-1, Szentlőrinc – Budafoki MTE 1-2. Az élcsoport: 1. Vasas 65 pont, 2. DVTK 58, 3. Szeged 56.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala