Újabb győzelmet szerzett a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó harmadosztály kilencedik csoportjának ötödik fordulójában, Alsógáldon. A siker kötelezőnek számított az újonc otthonában, mivel előzetesen Beszterce hatot lőtt a Gyulafehérvári Unireának, így a Maros megyei együttes csak egy győzelemmel őrizhette meg a listavezetői helyét.

A mérkőzés a papírformát hozta, a találkozót a nyárádtőiek szinte mindvégig uralták, amit az is mutat, hogy a házigazdák legjobbja – a három kapott gól ellenére – Suciu kapus volt, aki legalább öt további gólt akadályozott meg. A mérkőzés legjobbjának azonban egyértelműen a veterán csatár, Astafei nevezhető, aki mesterhármassal biztosította csapatának a három pontot. Az első találatot már a 11. percben megszerezte az ellenfél védelmének megingását kihasználva, majd a 34. percben kettőre növelte csapata előnyét, amikor közelről a kapuba pöckölt Oltean beadásából. A mesterhármast a 71. percben teljesítette ki egy 20 méterről a felső sarokba küldött lövéssel. A házigazdák a 79. percben szépítettek David révén, aki a megpattant lövés után a kapufáról visszaérkező labdát küldte a kapuba.

A találkozót több perccel meg kellett hosszabbítani, miután a második félidőben kutya tévedt a pályára, és percekbe telt, amíg sikerült kitessékelni onnan.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 5. forduló: ACS Marosvásárhely – Szászrégeni CSM Avântul 2-2 (1-1).

Marosvásárhely, víkendtelepi labdarúgópálya. Vezette: Matei Şerban (Kolozsvár) – Antal Csaba (Kisbács), Ioan Georgiu (Dés). Ellenőr: Paul Unimătan (Zilah), Kemenes Emil (Nagybánya).

ACS Marosvásárhely: Kis – Csedő, Dumbrăvean, Caliani, Bărăbaş, Jorza, Csala R., Kulcsár, Todoran, Greu, Gliga. Cserék: Negruşa – Osei, Csáki, Preklet, Sárközi, Kiss, Lukács, Moldován, Oprea.

CSM Avântul: Bucin – Truţă, Enescu, Bugnar, Cîrlejan, Luca, Suciu, Bucur, Şerbănaţi, Panga, Murar. Cserék: Grósz, Potor, Bujor, Merdariu, Dan, Csábi, Ghiţă, Oltean, Sipos.

Gólszerzők: Bărăbaş (15.), Lukács (88. – büntetőből), illetve Murar (31., 71.).

3. liga, IX. csoport, 5. forduló: Alsógáldi Industria – Nyárádtői Unirea 2018 1-3 (0-2).

Alsógáld, vezette: Valentin Florescu (Sepsiszentgyörgy) – Biró Barna Tamás (Csernáton), Tamási Zoltán (Székelyudvarhely). Ellenőr: Teodora Albon (Kolozsvár), Sorin Găman (Zsilvásárhely).

Alsógáld: Suciu – Juncan, Potopea, Grosu, Puha, Oniche (84. Medrea), Circov (72. David), Giorgiu (77. Grecu), Baghiu (84. Matei), Cioară, Stănilă (72. Popescu).

Nyárádtői Unirea: Lupu – Horşia, A. Popa (69. Ndiesse), Savin, Suslak (46. Csan-hjeok), Amancio (58. Piper), M. Popa (69. Todoran), Bálint (58. Trif), Barstan, Oltean, Astafei.

Gólszerzők: David (79.), illetve Astafei (11., 34., 71.).

* 1. liga, 10. forduló: Universitatea 1948 Craiova – Galaci Suporter Club Oţelul 0-2, Bukaresti Dinamo 1948 – Konstancai FCV Farul 0-2, FC Voluntari – Jászvásári CSM Politehnica 1-2, Botosáni FC – Aradi UTA 2-2, Kolozsvári FCU – CSU Craiova 1-1. Az élcsoport: 1. FCSB 22 pont/9 mérkőzés, 2. Kolozsvári CFR 1907 19/8, 3. CSU Craiova 18/10.
* 2. liga, 6. forduló: Karácsonkői Ceahlăul – Chindia Târgovişte 1-1; 7. forduló: Sellemberki CSC 1599 – Bodzavásári Gloria 2-1, Resicabányai CS Muncitoresc – Concordia Chiajna 3-2, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Vajdahunyadi Corvinul 1921 2-1, CS Mioveni – Bukaresti Progresul 1944 Spartac 3-1, CS Tunari – FK Csíkszereda 1-0, Chindia Târgovişte – Újszentesi CSC 4-0, Bukaresti Metaloglobus – Karácsonkői Ceahlăul 2-1, CSM Alexandria – Campionii Fotbal Club Argeş Piteşti 0-4. Az élcsoport: 1. Sellemberk 19 pont/7 mérkőzés, 2. Slobozia 14/6 (9-3), 3. Vajdahunyad 14/7 (11-6), 4. Bodzavásár 14/7 (10-6).
* 3. liga, IX. csoport, 3. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Alsógáldi Industria 2-2; 4. forduló: ACS Marosvásárhely – Szászrégeni CSM Avântul 2-2, Kolozsvári Viitorul – Kudzsiri Metalurgistul 2-1, Beszterce-naszódi Gloria 2018 – Gyulafehérvári CSM Unirea 6-1, Alsógáldi Industria – Nyárádtői Unirea 2018 1-3.

Pontosztozkodás a szenvedő csapatok (megyei) rangadóján

A vetélytársak legnagyobb örömére döntetlennel zárult az ACS Marosvásárhely – Szászrégeni CSM Avântul találkozó. A két Maros megyei együttes a tabella utolsó két helyén osztozik, és az iksszel egyikük sem jutott messzire: továbbra is messziről figyelik az egyre távolodó mezőnyt, és noha még sok forduló van hátra, az eddigi teljesítmény alapján (csupán egy, illetve két pontot gyűjtöttek) egyre jobban rájuk vetődik a kiesés árnyéka.
A házigazda jobban kezdte a meccset, és Jorza kimaradt helyzete után Bărăbaş révén, egy rövid felszabadítást követően, betalált az első negyedóra végén. A gól után aktiválódtak a régeniek, és a 31. percben Kis tehetetlennek bizonyult Murar lövésénél.
Szünet után mindkét fél rúghatott volna gólt, ám ez a vendégeknek sikerült a 71. percben Murar révén, aki ezúttal fejjel vette be Kis kapuját egy szabadrúgást követően. A házigazdáknak a lefújás előtt kevéssel sikerült elkerülniük a zsinórban ötödik vereséget, amikor Lukács egy Todoran elleni szabálytalanság miatt ítélt büntetőt értékesített. Az első kísérletét ugyan a játékvezető még visszafújta, ám másodszorra sem hibázott.
A folytatásban azonban már mindkét csapatnak meg kell kezdenie a pontokat gyűjteni, ha nem akarnak végleg a kieső helyeken ragadni. Mindkét csapat hazai pályán játszik a 6. fordulóban. Az ACS Marosvásárhely a Gyulafehérvári CSU-t, a Szászrégeni CSM Avântul a listavezető Nyárádtőt fogadja.