a junior-úszó-világbajnokságon

David Popovici és Bianca Costea aranyérmet, Vlad Stancu pedig bronzémet szerzett vasárnap a Limában rendezett junior-úszó-világbajnokság zárónapján.

David Popovici a 100 méteres gyorsúszás döntőjét nyerte meg 47,13 másodperces idővel. Másodikként a horvát Jere Hribar (49,37 mp), harmadikként a ciprusi Nikolas Antoniou (49,91 mp) csapott célba. Patrick Sebastian Dinu (50,09 mp) román úszó az ötödik lett.

Bianca Costea az 50 méteres női gyorsúszás döntőjét nyerte meg 25,35 másodperces idővel az olasz Sara Curtis (25,53 mp) és a szintén itáliai Matilde Biagiotti (25,60 mp) előtt.

Vlad Ştefan Stancu a harmadik lett az 1500 méteres gyorsúszás versenyszámában 15:17,97 perces idővel. A román úszót a spanyol Carlos Garach Benito (15:08,14 perc) és a magyar Galicz László (15:12,71 perc) előzte meg.

Románia négy arannyal, két ezüsttel és két bronzzal a negyedik helyen végzett az éremtáblán a limai junior-úszó-világbajnokságon.

David Popovici újabb világelsőséget ünnepelhetett
  Fotó: David Popovici közösségi oldala

Kiemelkedő eredménysor

A román úszósport figyelemre méltóan teljesített a nyáron: David Popovici két aranyérmet szerzett a budapesti felnőtt-világbajnokságon (100 és 200 méteres gyorsúszásban) és két aranyérmet a római felnőtt-Európa-bajnokságon (100 és 200 méteres gyorsúszásban).

Emellett a román úszók 9 érmet (öt aranyat és négy ezüstöt) nyertek a juniorok otopeni-i Európa-bajnokságán – emlékeztetett összeállításában az Agerpres hírügynökség.