2024. july 2., Tuesday

Szinte fél órán át gyakorlatilag át sem lépte a Rapid 1923 a félpályát a Sepsi OSK elleni labdarúgó Szuperliga-mérkőzésen, sőt a háromszéki alakulat vezetéshez is jutott. Szünetig azonban a bukaresti együttes két „ajándékból” fordított, aztán pedig teljesen ötlettelenül, nagy helyzetek nélkül támadta végig a háromszéki csapat a második félidőt, így elkönyvelhette az első vereségét az idei bajnokságban, illetve az első kudarcot hazai pályán február óta.

Két fontos hiányzóval lépett pályára a Sepsi OSK a Rapid 1923 ellen. Egyrészt a védelem tengelyéből kivált a kulcsembernek számító Mitrea, akit két nappal a meccs előtt kivásárolt a CSU Craiova, másrészt a középpályán hasonlóan meghatározó fontosságú Păun sem léphetett pályára eltiltás miatt. Ugyan visszatért a pályára Ștefănescu, de már a szünetben cserélni kellett, és a meggyengült csapat nem tudta megszerezni a három pontot. Pedig az első fél órában a kapujához szegezték a Rapidot, és bár a végső passz pontosságával ezúttal is komoly problémák voltak, a vezetést is megszerezték, miután ötpercnyi videózás után a játékvezető meggyőződött róla, hogy nem az általa először látott támadó szabálytalanság történt Sefer és Ciobotariu összecsapásánál, hanem előbbi rúgta sarkon a Sepsi OSK játékosát, és megítélte az ezért járó büntetőt. A tizenegyest pedig Rondón értékesítette (1-0). Ahelyett azonban, hogy kihasználja a lélektani előnyt, az első komolyabb Rapid-támadásnál hibát hibára halmozott az OSK-védelem, ennek megkoronázásaként Niczuly egyenesen Sefer fejére öklözte a labdát, ahonnan a játékszer a hálóba pattant (1-1). Ez teljesen megváltoztatta a meccset, Păun nélkül nagyon bizonytalanná vált a középpálya, és a Mitrea helyett beállt Ciobotariu eladott egy labdát a félidő hosszabbításának első percében, Costache kipasszolta Ioniță elé, aki 18 méterről átvétel nélkül ballal a felső léc alá csavarta (1-2).

A második félidőben a Rapid 1923 teljes egészében ellentámadásra rendezkedett be, s miközben az OSK minden ötlet és helyzet nélkül végigtámadta a 45 percet, a Rapid 1923 néhányszor igen veszélyesen kontrázott, az OSK védelme is többször hibázott, ám valahogy sikerült megúsznia újabb kapott gól nélkül. Az egyenlítésre azonban a legkisebb esélye sem volt.

Mondhatjuk, a legrosszabb pillanatban találkozott a fővárosiakkal a Sepsi OSK, hisz Mitreáért pont most fizette ki a kivásárlási díjat a CSU Craiova, Păun nem játszhatott, Ștefănescu, Achahbar csak alig tértek vissza, Bălașa sérült, Matei sincs ereje teljében. És noha a hét szenzációja a csapat háza táján, hogy Dél-Afrikából visszatért Šafranko, akinek a góljait a távozása óta nagyon hiányolják a szurkolók, ő még nem kapta meg a zöldkártyát.

Sok idő nincs azonban a sebek nyalogatására, hiszen már kedden az Universitatea 1948 Craiova otthonában kell hogy helytálljon a csapat, pénteken pedig jön az újabb hazai meccs a CS Mioveni ellen.

Labdarúgó Szuperliga, 7. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti Rapid 1923 1-2 (1-2)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Andrei Chivulete (Bukarest) – Vladimir Urzică (Karácsonkő), Mihai Marica (Beszterce). Tartalék: George Găman (Craiova). Ellenőr: Sorin Boca (Jászvásár). Videóbíró: Sorin Costreie (Buftea). Segéd-videóbíró: Adrian Vornicu (Jászvásár).

Gólszerzők: Rondón (21. – büntetőből), illetve Sefer (27.), Ioniță (45+2.).

Sárga lap: Papeau (73.), Sefer (76.).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Ciobotariu, Ispas, Rodriguez, Aganović, Ion Gheorghe (72. Achahbar), Bărbuț (68. Golofca), Ștefănescu (46. Matei), Rondón (68. Tudorie).

Rapid 1923: Moldovan – Junior Morais, Onea, Grigore, Săpunaru, Ioniță (61. Papeau), Käit (61. Crepulja), Albu, Sefer (76. Pănoiu), Costache (61. Mățan), Dugandžić.

* Szuperliga, 7. forduló: FC Voluntari – Kolozsvári FCU 0-0, Aradi UTA – Universitatea 1948 Craiova 2-1, Petrolul 52 Ploiești – CS Mioveni 0-0, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti Rapid 1923 1-2.

* 2. liga, 4. forduló: Sellemberki CSC 1599 – Galaci Suporter Club Oţelul 1-1, Brassói FC – Temesvári Ripensia 1-0, Bukaresti Metaloglobus – Nagybányai Minaur 0-1, CSM Slatina – Unirea 04 Slobozia 1-1, Jászvásári CSM Politehnica – Concordia Chiajna 2-1, Temesvári Politehnica – Bukaresti Progresul 1944 Spartac 0-1, Bukaresti Dinamo 1948 – Dési Unirea 2-3, Konstancai Unirea – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 2-1. Az élcsoport: 1. Sellemberk 10 pont (8-2), 2. Slobozia 10 (7-2), 3. Jászvásár 10 (6-2).

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala