A Vasas negyeddöntőbe jutott a labdarúgó MOL Magyar Kupában, amelynek keddi nyolcaddöntőjében 2-0-ra felülmúlta a vendég a Budapest Honvéd együttesét.

Az angyalföldiek a 22. percben szerezték meg a vezetést, akkor Holender Filip jobb oldali centerezésébe a középen érkező Zimonyi Dávid szúrt bele jó ütemben. A mezőnyjátékot tekintve a kiegyenlített első félidőt követően a második felvonásban végig a Budapest Honvéd kezdeményezett, de nem sok veszélyt jelentett a hazai kapura, kevés helyzetét kihagyta, így egyenlítenie nem sikerült. Sőt, a Vasas a 90+2. percben eldöntötte a párharcot, miután egy kontraakció végén Hinora Kristóf talált be.

A negyeddöntők párosítását az utolsó nyolcaddöntős összecsapás után, ma tartják. A nyolc között a továbbjutás ugyancsak egy mérkőzésen dől el, a hivatalos játéknap március elseje.

Hinora Kristóf, a Vasas játékosa gólt szerez a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében játszott Vasas FC – Budapest Honvéd mérkőzésen az Illovszky Rudolf Stadionban 2023. február 7-én.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Eredményjelző és további mérkőzések

MOL Magyar Kupa, nyolcaddöntő: Vasas FC – Budapest Honvéd 2-0, MTK Budapest (NB II) – Mezőkövesd Zsóry FC 0-2.

Szerdán játszották: Monor (NB III) – Paksi FC, Békéscsaba 1912 Előre (NB II) – ZTE FC, Iváncsa KSE (NB III) – Budafoki MTE (NB II), ESMTK (NB III) – Kisvárda Master Good, ETO FC Győr (NB II) – Debreceni VSC.

Csütörtökön rendezik: Puskás Akadémia FC – Újpest FC (20.00, TV: M4 Sport).

Sallaiék a Sandhausen legyőzésével negyeddöntősök

A magyar válogatott Sallai Rolandot is foglalkoztató Freiburg 2-0-ra nyert a másodosztályú Sandhausen vendégeként a labdarúgó Német Kupa nyolcaddöntőjének keddi játéknapján, és bejutott a következő körbe. A magyar szélső kezdőként lépett pályára, és a 72. percben, 0-0-s állásnál lecserélték. Az előző idényben döntős Freiburg a 87. percben egy öngólnak köszönhetően került előnybe, majd a 96. percben szerzett találattal eldöntötte a továbbjutás kérdését.

Sallaiék mellett korábban már bejutott a nyolc közé a bajnokságban címvédő Bayern München, a három magyar válogatott játékost – Szoboszlai Dominiket, Willi Orbánt és Gulácsi Pétert – foglalkoztató, és az előző szezonban kupagyőztes RB Lipcse, valamint a szintén válogatott Schäfer Andrást is a soraiban tudó Union Berlin, illetve a VfB Stuttgart és az Európa-ligában címvédő Eintracht Frankfurt.

Szerdán, lapzárta után a Borussia Dortmund a Bochummal, a Nürnberg pedig a Düsseldorffal csapott össze.

A negyeddöntő párosítását vasárnap sorsolják.