2024. june 30., Sunday

Nem ez volt a szurkolók által a CSO Voluntari elleni hazai betli után várt revans mérkőzése a marosvásárhelyi városi sportklub kosárlabdacsapata részéről. Nem is lehetett erre számítani a hazai mezőnyből kimagasló, a többi klub által álmodni sem mert költségvetésből gazdálkodó Kolozsvári U-BT otthonában, hiszen az idén még senkinek sem sikerült őket belföldön legyőzni, és megkockáztatjuk: ők nem csak címvédők, de leendő bajnokok is.

A mérkőzés is ennek megfelelően lezser hangulatban zajlott. A hazaiak bizonyos szempontból lazára vették a figurát, váratlanul sok dobást hibáztak az első félidőben, miközben a marosvásárhelyi játékosok minden teher nélkül indítottak, így az első negyedben négyszer találtak be a félkörön túlról, és csak egy triplakísérletük maradt ki. Így sikerült egálra hozni az első tíz percet, noha már ekkorra hét eladott labdát összesítettek. Aztán csak egy picit erősített rá az U-BT, és ettől kezdve végig előnyben volt a mérkőzésen. Mindkét csapat bőven 50% alatt dobott mezőnyből az első félidőben, a CSM ráadásul rengeteg szabaddobást is kihagyott.

A szünet után a házigazdák tartották a 7-10 pontos különbséget, s noha továbbra is számos dobásuk kimaradt, a marosvásárhelyiek hét újabb eladott labdával tették könnyebbé a dolgukat. A legszorosabbra Bölöni triplájával vonta az eredményt a CSM, mindössze négy pontra (59:55), ez egyben azonban egyfajta ébresztő jel is volt a hármasaikat elképesztő pontossággal, 52%-ban dobó hazaiaknak.

A negyedik negyed előttre visszaállt a kilencpontos különbség, az utolsó tíz perc elején pedig már csak a kolozsváriak akarata érvényesült.

A mérkőzés utolsó hét-nyolc perce egyfajta all-star gála képet mutatott, nem igazán védekeztek már a csapatok, néha pedig (főleg a CSM) túl fantáziadús megoldásokat kerestek. Nehezen volt nézhető marosvásárhelyi szemmel, ahogy Kolozsvár átgázol a kékek védelmén, és eljut 100 pontig.

Mindkét csapat igen mély merítéssel játszott, ám amíg Kolozsvár keretében nemigen találni tartaléknak nevezhető játékost, a marosvásárhelyieknél olyanok kaptak most több lehetőséget, akiket George Trif máskor hajlamos a kispadon felejteni. Nem játszottak tökéletesen, a ritmus hiánya érződött némelyiküknél, de azok is sokat hibáztak, akik általában 30 perc körül szoktak pályán lenni. Míg azonban Sólyom, Engi-Rosenfeld, Nistor vagy Paliciuc hibáját azonnal észreveszik, Person 25 vagy Gajović 33 százaléka mezőnyből, 3, illetve 4 eladott labdája fölött elsiklik a szakmai stáb...

A Marosvásárhelyi CSM kedden 17.45 órától játssza a következő mérkőzését, a Bukaresti Dinamo érkezik a Simon László sportcsarnokba. Ezen a meccsen pedig már nincs pardon: kötelezően győzni kell.

Fotó: a Kolozsvári U-BT közösségi oldala

Férfikosárlabda Nemzeti Liga, középszakasz, 6. forduló: Kolozsvári U-BT – Marosvásárhelyi CSM 100:76 (23-23, 22-13, 24-24, 31-16).

Kolozsvár, Kolozsvár Aréna, 1700 néző. Vezette: Alin Faur (Temesvár), Vlad Cotrobaș (Bukarest), Ioana Drăgoi (Temesvár). Ellenőr: Doru Vinași (Kolozsvár).

U-BT: Richard 15 pont (2), Eddie 13 (3), Seeley 13 (3), Lăpuște 12 (2), Câțe 10, Mokoka 9 (1), Măciucă 9 (1), Jones 6, Mejeris 6, Roschnafsky 5 (1), Stipanović 2.

Marosvásárhely: Jeremić 18 pont (2), Gajović 13 (1), Lowrance 12 (3), Sánta 10, Bölöni 6 (2), Paliciuc 5 (1), Engi-Rosenfeld 5 (1), Person 4, Sólyom 3, Nistor, Borșa, Mureșan.

Kosárlabda Nemzeti Liga, középszakasz:

* felsőház, 4. forduló: FC Argeș Pitești – Bukaresti Rapid 87:84, Nagyszebeni CSU – Bukaresti Dinamo 77:66; 5. forduló: Kolozsvári U-BT – Marosvásárhelyi CSM 100:76, Nagyváradi CSM – Bukaresti Rapid 80:69, FC Argeș Pitești – Brassói Corona 83:79, Bukaresti Dinamo – Konstancai CSM 84:92; az állás: 1. Kolozsvár 28 pont, 2. Nagyvárad 25, 3. Pitești 23, 4. Konstanca 20, 5. Rapid 19, 6. Nagyszeben 19, 7. Voluntari 19, 8. Marosvásárhely 19, 9. Brassó 18, 10. Dinamo 17;

* alsóház, 5. forduló: CS Vâlcea 1924 – Galaci CSM 89:85, Zsilvásárhelyi CSM – Foksányi CSM 2007 103:77, SCMU Craiova – Bukaresti ABC Laguna Sharks 84:53; az állás: 1. Craiova 22 pont, 2. Zsilvásárhely 21, 3. Rm. Vâlcea 20, 4. Temesvár 19, 5. Ploiești 16, 6. Foksány 16, 7. Galac 14, 8. ABC Laguna Sharks 13.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, rájátszás, 1. kör, 1. mérkőzés: Konstancai CSM – Marosvásárhelyi CSM 94:51, Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Brassói Olimpia 95:53, Aradi FCC – Bukaresti Rapid 76:54, CSM Târgoviște – Kolozsvári U 65:54.