Két mérkőzésen szerzett két győzelemmel vezet a labdarúgó 3. liga IX. csoportjában a Nyárádtői Unirea 2018, míg a másik két Maros megyei csapat, az ACS Marosvásárhely és a Szászrégeni CSM Avântul a tabella utolsó két helyén áll, egyaránt nulla ponttal a második forduló után.

Nyárádtő pénteken hazai pályán lépett pályára, és meg kellett dolgozzon a sikerért a Gyulafehérvári CSU ellen, hiszen az ellenfél a 35. percben vezetéshez jutott. Barstannak a szünetig azonban sikerült egyenlítenie, majd rögtön az újrakezdés után Amancio is betalált, beállítva a 2-1-es végeredményt.

Szintén pénteken a Szászrégeni CSM Avântul hazai pályán kapott ki a csoport egyik esélyesének számító Beszterce-naszódi Gloria 2018 csapatától.

Az ACS Marosvásárhely a Gyulafehérvári CSM Unirea otthonában lépett pályára. A 20. percig a házigazdák már kétgólos előnyre tettek szert. A 12. percben egy marosvásárhelyi szöglet után a fellazult védelem elleni támadásba lendültek, Indrei kapta a hatos sarkán, és elhelyezte Kis mellett. A 20. percben Fetița húzta el az álmodozó védők mellett, és könnyedén a jobb sarokba helyezte a labdát. Innentől a marosvásárhelyiek vették át a kezdeményezést, s a 36. percben Greu – miután egy perccel korábban ugyanő jó pozícióban inkább passzolni próbált – kibújt középen két védő között, és közelről szépített. Szünetig még három helyzet maradt ki a gyulafehérvári kapu előtt. A 38. percben a labda megcsúszott a kaputól mindössze egy méterre álló Csedő homlokán, a 43. percben Greu kapáslövéssel próbálkozott 10 méterről, ám Raț könnyedén fogta, a 45+2. percben pedig Gliga lőtt az ötös sarkán belülről az oldalhálóba.

A második félidőben is folytatódott a vendégfölény, s a 47. percben Jorza lépett ki két védő között, öt méterről azonban fölé durrantotta. A 60. percben pedig következett az egyenlítés, Gliga beadását Todoran bólintotta a kapus mozdulatával ellentétes alsó sarokba. 2-2-nél ismét Gyulafehérváron volt a sor, s miután a 64. percben Istrate lövése elakadt a védőkben, négy perccel később ugyanő késlekedett a befejezéssel jó pozícióban, a labda Indrei elé pattant, aki „leborotválta” a keresztlécet. A 70. percben Istrate és Greu összeszólalkoztak, s mivel a sárga lapok után sem hagyták abba, mindketten mehettek máris zuhanyozni.

A 75. percben Marosvásárhely óriási lehetőséget hagyott ki a győztes gól megszerzésére, de Gliga 4 méterről a keresztlécet találta telibe, s jött az ilyenkor szokásos helyzetmegbosszulás. A 79. percben  Indrei 20 méteres lapos lövése még befért a bal alsó sarokba.

A 3. fordulóban a marosvásárhelyieknek ismét nehéz dolguk van, hiszen a Nyárádtő mellett szintén hatpontos Kudzsir látogat pénteken 17 órától a víkendtelepi pályára. Ugyanakkor Nyárádtő a Kolozsvári Viitorul vendége lesz, Szászrégen pedig Medgyesre utazik.

3. liga, IX. csoport, 2. forduló: Gyulafehérvári CSM Unirea – ACS Marosvásárhely 3-2 (2-1)

Gyulafehérvár, Cetate-stadion. Vezette: Constantin Olaru (Rm. Vâlcea).

Gyulafehérvári CSM Unirea: Raț (67. Stoian) – D. Nistor (74. Sebaș), Grozav, Vomir, E. Codrea (67. Stanciu), Morar, Istrate, R. Nistor (46. P. Codrea), Fetița, Indrei, Roșu (57. Mâlnă).

ACS Marosvásárhely: Kis – Bărăbaș, Sárközi, Csala T. (28. Csedő), Dumbrăvean, Kulcsár (70. Botorok), Csala R., Jorza, Todoran, Gliga (77. Moldován), Greu.

Gólszerzők: Indrei (12., 79.), Fetița (20.), illetve Greu (36.), Todoran (60.).

Sárga lap: Istrate (70.), illetve Csala R. (65.), Greu (70.), Sárközi (83.).

Kiállítva: Istrate (70.), illetve Greu (70.).

3. liga, IX. csoport, 2. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Beszterce-naszódi Gloria 2018 0-2, Nyárádtői Unirea 2018 – Gyulafehérvári CSU 2-1, Kudzsiri Metalurgistul – ACS Medgyes 2022 2-1, Alsógáldi Industria – Kolozsvári Viitorul 2-2, Gyulafehérvári CSM Unirea – ACS Marosvásárhely 3-2.