A magyar férfi-kézilabdaválogatott bejutott a középdöntőbe az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságon, mivel 28-27-re legyőzte Szerbiát a csoportkör második fordulójában, vasárnap Münchenben.

Jó néhány magyar hibával kezdődött a meccs, a szerbek egy 4-1-es sorozattal elléptek (7-5), ezután viszont hét percig nem találtak be, amit egy 4-0-s szériával használtak ki az egyre jobban védekező Bánhidi Bencéék. Többször is elhúzhattak volna három góllal, ez először a 27. percben sikerült, de Bánhidi és Krakovszki Zsolt hibája után 14-13-as részeredménnyel mentek a szünetre a csapatok.

A pihenő után a szerb kapuba Dejan Milosavljev helyett Vladimir Cupara érkezett, aki négy évig Veszprémben védett. Korábbi csapattársai közül Sipos Adrián és Ligetvári Patrik, korábbi ellenfelei közül Szita Zoltán és Krakovszki Zsolt lövését védte, csapata mégsem tudta átvenni a vezetést. Nem utolsósorban azért, mert a Palasics Kristóf helyére beküldött Bartucz László is bravúros védéseket mutatott be a másik oldalon.

Ebben az időszakban sem használta ki minden lehetőségét a magyar válogatott, nem volt hibátlan a játék, de minden hibát sikerült szinte azonnal ellensúlyozni egy védéssel, egy jó védekezéssel vagy egy góllal. A szerbek kilenc percig nem találtak be, ekkor Siposék megint csináltak egy 4-0-s sorozatot, ettől még magabiztosabbá váltak, Bartucz pedig újabb bravúros védésekkel segítette a csapatot. A cserejátékosok ezúttal jól szálltak be, az 52. percben már 25-20 volt az állás, de egy hármas gólszériával visszakapaszkodott az ellenfél.

Amikor Bánhidi Bence betalált, már két perc sem volt hátra, és 28-25-ös előnyben voltak a magyarok, akik végül egy találattal győztek.

„Hoztuk, amit előzetesen terveztünk, a játékosok nagyon jó munkát végeztek” – nyilatkozta a magyarok szövetségi kapitánya, José María Rodríguez Vaquero. Hozzátette, a két csapat közötti különbség is kiütközött, annak is köszönhetően, hogy minden magyar játékos teljes szívvel küzdött. Hozzátette, mindkét csapat jól teljesített, a saját válogatottja nagyszerűen védekezett az egész meccsen.

A csoport másik mérkőzésén: Izland – Montenegró 31-30 (17-15). Az állás: 1. (és továbbjutott) Magyarország 4 pont, 2. Izland 3, 3. Szerbia 1, 4. Montenegró 0. A csoportok első két-két helyezettje jut tovább a középdöntőbe.

A magyar együttes, amely ma 21.30-tól Izlanddal játszik, már biztosan találkozik a házigazda németekkel, valamint a horvátokkal a kölni csoportban.

Lékai Máté (b), valamint a szerb Mijajlo Marsenic (k) és Ilic Nemanja

a férfikézilabda olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság Szerbia – Magyarország mérkőzésén

a müncheni Olympiahalléban 2024. január 14-én.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A második meccsen is román vereség

Románia Spanyolországtól is kikapott, vasárnap 36-24-re végződött a két csapat meccse a B csoportban. A románok 8-8-ig tartották magukat, aztán az ellenfelük többgólos előnyt alakított ki, amelyet végig fokozatosan növelni tudott. A legeredményesebb román játékosok Dedu és Nistor voltak egyaránt 4 góllal, míg Buzle és Ghiţă 3-3 találatot jegyzett. A románok legutóbb 1996-ban voltak jelen az Európa-bajnokság döntő tornáján, amikor a 12-es mezőnyben a 9. helyen zártak.