2024. june 28., Friday

csoportelsők a németek

A házigazda német válogatott a hosszabbításban pontot mentve 1-1-es döntetlent játszott a svájci csapattal a labdarúgó-Európa-bajnokság magyar érdekeltségű A csoportjának utolsó, harmadik fordulójában vasárnap Frankfurtban, ezzel első helyen jutott nyolcaddöntőbe.

A mérkőzés első félidejében a németek irányítottak, de Andrich révén csak meg nem adott gólig jutottak a szervezetten védekező svájciak ellen, akik viszont az első valamirevaló támadásukból betaláltak: a 28. percben egy bal oldali svájci akció végén Freuler centerezett, a berobbanó Ndoye pedig hat méterről kapásból a rövid felső sarokba rúgta a labdát (1-0). Pár perccel később Ndoye újabb lövése pedig csak centikkel kerülte el az alsó sarkot.

A fordulás után bátran kezdett a svájci csapat, de nem tudta megduplázni előnyét, az irányítást újra átvevő németek pedig a hosszabbításban egy pontot megmentettek. A 90+2. percben ugyanis Raum bal oldali beadására Füllkrug ugrott a legmagasabbra, és az öt és felesről a hosszú sarokba fejelt (1-1).

Európa-bajnokság, A csoport, 3. forduló: Svájc – Németország 1-1 (1-0).

Frankfurt, vezette: Orsato (olasz).

Svájc: Sommer – Schär, Akanji, Rodriguez – Widmer, Freuler, Xhaka, Aebischer – Ndoye (65. Amdouni), Rieder (65. Vargas) – Embolo (65. Duah).

Németország: Neuer – Kimmich, Rüdiger, Tah (61. Schlotterbeck), Mittelstädt (61. Raum) – Andrich (65. Beier), Kroos – Musiala (76. Füllkrug), Gündogan, Wirtz (76. Sané) – Havertz.

Gólszerzők: Ndoye (28.), illetve Füllkrug (90+2.).

Sárga lap: Ndoye (25.), Xhaka (67.), Widmer (81.) illetve Tah (38.).