A Real Madrid fordulatos mérkőzésen 3-2-re győzött a Napoli vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkör második fordulójának keddi rangadóján.

A találkozón a spanyol együttesé volt az első helyzet, de a játékrész első felében a hazaiak irányították a játékot, és egy szögletet követően vezetéshez jutottak. A félidő közepén aztán némileg váratlanul Vinicius Jr. góljával egyenlített a Madrid, amitől a hazaiak érezhetően megzavarodtak, és a 34. percben a vendégek át is vették a vezetést Jude Bellingham szólója után, amelyhez kissé érthetetlenül asszisztált a nápolyi védelem.

A második félidőre összeszedetten érkezett a Napoli, nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, veszélyes támadásokat vezetett, és viszonylag gyorsan egyenlíteni tudott egy hosszas videózást követően megítélt büntetőből Piotr Zielenski révén. A folytatásban is az olasz alakulat volt veszélyesebb, a Real a félidő közepén talált kissé magára, majd egy szöglet után Valverde bombázott messziről kapura, a labda pedig a lécről a hazai kapus, Alex Meret tarkójára, onnan pedig a kapuba vágódott. Ezzel ismét a spanyol gárda állt jobban, és előnyét a lefújásig megőrizte.

Az A csoportban a favorit Bayern München a vártnál sokkal nehezebben, 0-1-ről fordítva 2-1-re győzött az FC Koppenhága otthonában, ezzel sorozatban a 17. idegenbeli BL-csoportmeccsét vívta meg veretlenül, amivel beállította az FC Barcelona 2006 és 2012 között elért rekordját. A bajor gárda összességében már 36 mérkőzés óta nem kapott ki a BL csoportkörében. Legutóbb 2017 szeptemberében, a Paris Saint-Germain tudott győzni ellene.

A játéknap egyik legnagyobb meglepetését a Galatasaray szolgáltatta, kétszer is hátrányból állt fel. Ráadásul Mauro Icardi büntetőt hibázott, a csapat mégis 3-2-re legyőzte a mély gödörben lévő, házigazda Manchester Unitedet, mely két kör után pont nélkül az utolsó az A jelű négyesben. A török együttes története során először nyert Angliában.

Szintén kellemetlen estéje volt az Arsenalnak, amely hiába szerzett gyorsan vezetést a Lens vendégeként, a franciák fordítottak és 2-1-re nyertek.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:
* A csoport: Manchester United (angol) – Galatasaray (török) 2-3 (1-1), FC Koppenhága (dán) – Bayern München (német) 1-2 (0-0).
Az állás: 1. Bayern München 6 pont, 2. Galatasaray 4, 3. Köbenhavn 1, 4. Manchester United 0.
* B csoport: Lens (francia) – Arsenal (angol) 2-1 (1-1), PSV Eindhoven (holland) – Sevilla (spanyol) 2-2 (0-0).
Az állás: 1. Lens 4 pont, 2. Arsenal 3, 3. Sevilla 2, 4. PSV 1.
* C csoport: SSC Napoli (olasz) – Real Madrid (spanyol) 2-3 (1-2), Union Berlin (német) – Braga (portugál) 2-3 (2-1).
Az állás: 1. Real Madrid 6 pont, 2. Napoli és Braga 3-3 (4-4), 4. Union Berlin 0.
* D csoport: Internazionale (olasz) – Benfica (portugál) 1-0 (0-0), Salzburg (osztrák) – Real Sociedad (spanyol) 0-2 (0-2).
Az állás: 1. Real Sociedad 4 pont (3-1), 2. Internazionale 4 (2-1), 3. Salzburg 3, 4. Benfica 0.