Elsőként az AC Milan és a címvédő Real Madrid jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjébe: előbbi ugyanúgy 2-0-ra verte a Chelsea-t a keddi visszavágón, mint egy hete, míg utóbbi hazai sikerét követően 1-1-es döntetlennel jutott tovább a Napoli ellen.

A Chelsea nagy lendülettel vetette bele magát a találkozóba az első, madridi mérkőzésen összeszedett kétgólos hátránya ledolgozásáért, ám a címvédő Real Madrid átvészelte a kritikus időszakot. Kiegyenlített húsz perc után a szünet előtt ismét a londoniak veszélyeztettek és hagyták ki a játékrész legnagyobb helyzetét: Thibaut Courtois bravúrral védte Marc Cucurella közeli kísérletét. A fordulást követően egy kontrából betalált a Real Madrid, ez megtörte a Chelsea lendületét, a hajrához közeledve pedig egy üres kapuig kijátszott helyzetből Rodrygo megszerezte második gólját is.

A másik keddi mérkőzésen az egygólos hátrányban lévő Napoli szintén óriási lendülettel kezdett, záporoztak a beadások és a lövések Milan kapuja felé, de a piros-feketék védelme állta a sarat. A Milan, amint kiszabadult a szorításból, jószerivel az első akciójából 11-eshez jutott, de Olivier Giroud lövését Alex Meret hárította. A nápolyiak sérülések miatt már az első félidőben kettős cserére kényszerültek, míg a milánóiak a szünet előtt vezetést szereztek, miután Rafael Leao félpályás szólója után tökéletesen szolgálta ki Giroud-t. A térfélcserét követően is az olasz bajnokság listavezetője játszott fölényben, de igazán komoly nyomást nem tudott a Milan kapujára gyakorolni. A hajrá kezdetén aztán

végérvényesen összetörtek a nápolyi remények, mert a kezezésért megítélt büntetőből sem sikerült betalálniuk: a grúz Hvicsa Kvarachelia lövését Mike Maignan hárította. A 93. percben a nigériai Victor Osimhen találata így csak szépségtapaszt jelentett a Napoli számára.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók:

* Chelsea (angol) – Real Madrid (spanyol) 0-2 (0-0), továbbjutott: a Real Madrid kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel.

Gólszerző: Rodrygo (58., 80.).

* SSC Napoli (olasz) – AC Milan (olasz) 1-1 (0-1), továbbjutott az AC Milan, 2-1-es összesítéssel.

Gólszerzők: Osimhen (90+3.), illetve Giroud (43.).

Ma az Európa-ligában és az Európa-konferencialigában

A negyeddöntő visszavágó mérkőzéseivel folytatódik ma a labdarúgó Európa-liga és Európa-konferencialiga. A program (zárójelben az első találkozó eredménye):
* Európa-liga: AS Roma (olasz) – Feyenoord (holland) (0-1), Sevilla (spanyol) – Manchester United (angol) (2-2), Sporting CP (portugál) – Juventus (olasz) (0-1), Union Saint-Gilloise (belga) – Bayer Leverkusen (német) (1-1);
* Európa-konferencialiga: AZ Alkmaar (holland) – Anderlecht (belga) (0-2), Fiorentina (olasz) – Lech Poznan (lengyel) (4-1), Nice (francia) – Basel (svájci) (2-2), West Ham (angol) – Gent (belga) (1-1).