2024. május 12., vasárnap

a ZTE biztos bennmaradó

A Zalaegerszeg hazai pályán egygólos győzelmet aratott a dobogós helyekért küzdő Puskás Akadémia felett a magyar labdarúgó NB I 30. fordulójában.

Mindkét csapat támadólag lépett fel, és nagy lendülettel vetette magát a küzdelembe, így az első 15 perc annak ellenére élvezetes futballt hozott, hogy helyzetek nem alakultak ki. Az idő múlásával meddő és kiegyenlített mezőnyharccá szelídült a találkozó, amit az is jelez, hogy alig volt kaput eltaláló kísérlet. A hazai kapusnak háromszor, a vendégnek kétszer kellett közbeavatkoznia, de bravúrra egyiküknek sem volt szüksége, így gól nélküli döntetlennel vonulhattak öltözőbe a felek.

Térfélcserét követően sem változott a játék képe, többnyire a két büntetőterület között folyt a játék, így a kapuk szinte egyáltalán nem forogtak veszélyben.

Az utolsó húsz percre fordulva éppen kezdett fölényt kicsikarni a felcsúti együttes, mégis kissé váratlanul a hazaiak szereztek vezetést. Hátrányban nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a vendégek, de a szervezett hazai védelmet nem tudták feltörni – Dombó egy ízben védett hatalmasat Favorov ötméteres fejesénél –, így a Puskás Akadémia pont nélkül távozott Zalaegerszegről. A kék-fehérek sikerükkel matematikailag is bebiztosították élvonalbeli tagságukat, míg a negyedik felcsútiaknak megszakadt az öt körön át tartó veretlenségi sorozatuk.

Fotó: a Zalaegerszegi TE közösségi oldala

NB I, 30. forduló: Zalaegerszegi TE FC – Puskás Akadémia FC 1-0 (0-0).

Zalaegerszeg, 2559 néző, vezette: Bognár.

Zalaegerszeg TE FC: Dombó – Szendrei, Szafronov, Csóka, Medgyes – Sankovic, Bedi – Mim (61. Croizet), Sajbán, Kiss (79. Németh D.) – Mance.

Puskás Akadémia FC: Pécsi – Maceiras, Golla, Stronati, Ormonde-Ottewill – Szolnoki (85. Soisalo), Plsek (74. Favorov) – Nissilä (60. Komáromi), Corbu, Nagy Zs. – Puljic (74. Colley).

Gólszerző: Sajbán (71.).

Sárga lap: Kiss (68.).

NB I, 30. forduló: Paksi FC – Mezőkövesd Zsóry FC 2-1, Diósgyőri VTK – Kecskeméti TE 0-0, Debreceni VSC – Újpest FC 1-0.