A listavezető Paks 3-2-re nyert otthon a címvédő Ferencváros ellen a magyar labdarúgó NB I 16. fordulójának vasárnap esti rangadóján, ezzel biztossá vált, hogy az évet a tabella élén zárja. Rövid ferencvárosi mezőnyfölény után a Paks elkezdte magasan letámadni ellenfelét, ennek eredményeként percekig az FTC kapuja előtt tartotta a labdát, majd egy jobb oldali szöglet után fejesből meg is szerezte a vezetést. Ezt követően megint a vendégek próbáltak kezdeményezni, de negyedóra elteltével már 2-0-ra vezetett a Paks, mivel Aaneba nem különösebben nehéz helyzetben rosszul adta haza a labdát, Könyves lecsapott rá, és elpasszolta Dibusz mellett. Bognár György, a hazaiak vezetőedzője hamar cserére kényszerült, Hahn sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot.

A félidő felétől komoly mezőnyfölénybe került a Ferencváros, de kevés helyzetet tudott kialakítani, mivel a Paks szervezetten futballozott. Amikor pedig szükség volt rá, Szappanos védett.

A pihenő után nagy tempót diktált az FTC, tíz perc elteltével azonban kiegyenelítettebbé vált a játék. Dejan Stankovic, a vendégek vezetőedzője a 68. percben hármas cserére szánta el magát, többek között pályára lépett a válogatott Varga Barnabás, aki október 22-én sérült meg, és azóta nem játszott. Egy perccel később szépített az FTC, Marquinhos fordult kapura, majd 17 méterről a bal felsőbe tekert. A hajrára emberhátrányba került a fővárosi együttes, amely a gólja után komoly energiát mozgósítva támadott. A Paks büntetőből növelte előnyét, majd a csereként beállt Lisztes gyorsan válaszolt, de a három pont a hazaiaké lett. A Ferencváros negyedórányi „előnyt adott” a Paksnak, ami döntőnek bizonyult.

A tolnai csapat, amely a mezőnyben egyedüliként továbbra is veretlen hazai pályán a mostani bajnoki idényben, sikerével négy pontra növelte előnyét a második FTC-vel szemben. A két együttes augusztus végi mérkőzését a fővárosiak 6-1-re nyerték, a paksiaknak ezúttal sikerült visszavágniuk.

NB I, 16. forduló: Paksi FC – Ferencvárosi TC 3-2 (2-0).

Paks, 4201 néző, vezette: Andó-Szabó.

Paksi FC: Szappanos – Szélpál, Kinyik, Szabó J. – Kovács K., Papp, Horváth K. (46. Balogh B.), Mezei, Osváth – Könyves (73. Böde), Hahn (17. Szabó B., 88. Skribek).

Ferencvárosi TC: Dibusz – Makreckis, Aaneba, Cissé, Civic – Abu Fani (46. Katona B.), Besic (68. Esiti) – Marquinhos, Gojak (68. Ben Romdhane), Zachariassen (74. Lisztes) – Pesic (68. Varga B.).

Gólszerzők: Papp (8.), Könyves (15.), Szabó B. (85., 11-esből), illetve Marquinhos (69.), Lisztes (87.).

Piros lap: Makreckis (77.).

Sárga lap: Kovács K. (27.), Szélpál (38.), Kinyik (81.), illetve Gojak (18.), Civic (24.), Makreckis (59., 77.), Ben Romdhane (78.).

* NB I, 16. forduló: Kisvárda Master Good – Diósgyőri VTK 1-2, Mezőkövesd Zsóry FC – Fehérvár FC 0-2, Paksi FC – Ferencvárosi TC 3-2.

* NB II, 18. forduló: Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Kolorcity Kazincbarcika SC 3-0, Budapest Honvéd – Aqvital FC Csákvár 2-2, BFC Siófok – Nyíregyháza Spartacus FC 1-3, Credobus Mosonmagyaróvár – Pécsi MFC 0-1. Az élcsoport: 1. Nyíregyháza Spartacus FC 43 pont/18 mérkőzés, 2. ETO FC Győr 38/17, 3. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 33/18, 4. Vasas FC 32/17, 5. HR-Rent Kozármisleny 31/17.

* Szuperliga, 19. forduló: Nagyszebeni Hermannstadt – CSU Craiova 2-1, Konstancai FCV Farul – Petrolul 52 Ploiești 3-1, Kolozsvári CFR 1907 – Bukaresti FCSB 1-1. Az élcsoport: 1. FCSB 39 pont, 2. CFR 1907 33, 3. CSU Craiova 32.