Nem ígérkezett könnyűnek a Nagyszebeni CSU elleni mérkőzés a marosvásárhelyi városi sportklub férfi kosárlabdázói számára két elveszített mérkőzés után, különösen, hogy az ellenfél viszont öt meccsből négyet megnyert. A találkozó után azonban nem is igazán értjük, miért gondoltuk Nagyszebent annyira félelmetesnek.

A vendégek egyik adujának a kötelező két belföldi egyikeként az a Rareș Uță számít, aki Marosvásárhelyről indulva spanyolországi akadémiákon pallérozódott, és nevelőedzője, George Trif ellen lépett most pályára. Ezúttal is a leggólerősebb játékosa volt a nagyszebenieknek, azonban palánk alatt nem tudta mindig érvényesíteni a magassági fölényét. A CSM-től Gajović játszott ezúttal nagy kedvvel, nem csak csapata legtöbb pontját szerezte, de a lepattanózásban is a legjobb volt a mezőnyből hat labdával, megelőzve a sokkal magasabb társakat vagy ellenfeleket. Meg kell említeni azt is, hogy Lowrance nem vétett dobást ezen a meccsen: mind a hat kísérletből betalált, kétszer a félkörön túlról.

A találkozó elején, az első szebeni pontok után 11-0-s hazai sorozat következett, az előny azonban az első negyed végére szinte teljesen el is olvadt. A folytatásban ismét a CSM húzott el 9 pontra, nagyszünetig azonban az ellenfél újra szorosabbá tette a meccset, aztán pedig a harmadik negyed közepére egyenlített is. Ebben a negyedben amúgy nagyon sok támadás maradt ki mindkét részről hosszú ideig, így igen fontos lélektani pillanat volt, amikor 44:44 után Gajović ismét vezetést szerzett a házigazdának.

A negyedik negyed kiegyensúlyozottnak ígérkezett, de 56:52 után három hazai tripla következett zsinórban (Lowrance kétszer és Bölöni), majd három további kétpontos, a 15-0-s roham után pedig Nagyszeben számára már nem volt visszaút a meccsbe.

A találkozónak amúgy nem csak a két csapat volt a szereplője, hanem az eredetileg kijelölt Marius Olaru helyett beugró Marius Ciulin játékvezető is főszerepet vívott ki magának teátrális, fontoskodó, sokszor derültséget vagy éppen bosszúságot okozó ítéleteivel. Ismerjük el, a marosvásárhelyi együttes ezúttal nem panaszkodhat a játékvezetésre.

A statisztikák kiegyensúlyozott adatokat mutatnak, a dobások nagyobb pontossága azonban (mezőnyből: 53-48%), különösen a távoli kísérletek esetében, a hazai irányba billentette a mérleget.

A marosvásárhelyi csapat legközelebb pénteken, Craiován lép pályára, az ellen a csapat ellen, amely hét forduló során eddig csupán három mérkőzést játszott, és nincs kitűzve a halasztások bepótolásának időpontja sem. Mindhárom meccset elveszítette, így vélhetően a CSM ellen próbálja majd megtörni a jeget.

Fotó: Nagy Tibor

Kosárlabda Nemzeti Liga, 7. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Nagyszebeni CSU 80:66 (21-18, 19-18, 13-11, 27-19).

Marosvásárhely, Simon László-sportcsarnok, 1100 néző. Vezette: Marius Ciulin (Konstanca), Cristian Trofim (Temesvár), Sorin Drugău (Brassó). Ellenőr: Viorel Constantinescu (Kolozsvár).

Marosvásárhely: Gajović 14 pont (1), Lowrance 14 (2), Jeremić 13 (2), Person 12 (1), Sánta 10, Martinić 9 (1), Paliciuc 3 (1), Bölöni 3 (1), Borșa 2. Kispadon: Mureșan, Sólyom, Engi-Rosenfeld.

Nagyszeben: Uță 11 pont, Barro 10, Ivanov 10 (2), Pratt 9 (1), Dragoste 9 (1), Gavriloaia 6 (2), Mincsev 5 (1), Kuti 4, Banciu 2. Kispadon: Bădițașcu.

Férfikosárlabda Nemzeti Liga, 7. forduló:

* A csoport: Galaci CSM – Kolozsvári U-BT 100:117, Bukaresti Dinamo – CSO Voluntari 74:69, Bukaresti Laguna Sharks – Brassói Corona 68:72, Zsilvásárhelyi CSM – Bukaresti Rapid lapzárta után. A Temesvári SCM állt. Az előző fordulóból: CSO Voluntari – Temesvári SCM 82:71, Bukaresti Rapid – Bukaresti Dinamo 82:68.

* B csoport: Marosvásárhelyi CSM – Nagyszebeni CSU 80:66, CSM Baschet Petrolul Ploiești – Nagyváradi CSM 62:85. A Konstancai CSM – SCM U Craiova találkozót elhalasztották, a Foksányi CSM 2007 – CS Vâlcea 1924 mérkőzést ma játsszák. Az FC Argeș Pitești állt. Az előző fordulóból: Nagyszebeni CSU – Konstancai CSM 79:76.

Újabb vereség a nőknél

Harmadik bajnoki mérkőzését is elveszítette a CSM női kosárlabdacsapata. A kizárólag belföldi játékosokat használó Rapid otthonában a marosvásárhelyi együttes ugyan „visszajött” 21 pontos hátrányából, de az erőfeszítés olyan sokat kivett a játékosokból, hogy a végére elfáradtak, nem bírták a megfeszített tempót, és végül 67:60-ra alulmaradtak.