2024. july 2., Tuesday

A labdarúgó 3. liga IX. csoportjában az osztályozót érő második hely megszerzése volt a tét a Nyárádtői Unirea 2018 és a Kudzsiri Metalurgistul találkozóján, a felsőház 1. fordulójában. Persze, még nagyon sok van a végéig, ám már most borítékolható, hogy e között a két csapat között dől el a második hely, miután a Corvinul 1921-et már nem lehet utolérni. A Nyárádtő által megszerzett siker pedig nem csak lélektani előnyt jelent, hanem most már négypontos különbséget is.

A kiegyensúlyozott mérkőzésen a hazai csapat játszott enyhe mezőnyfölényben, helyzetek azonban mindkét oldalon adódtak, igaz, nem túl nagyok. Az első félidő legnagyobb lehetőségét a házigazdák a 40. perc tájékán hagyták ki, amikor egy jobb oldali szögletbe senki nem ért bele, a labda pedig súrolta a hosszú kapufát. A nyárádtőiek a második félidőben is többet támadtak, ám Kudzsirnak voltak a veszélyesebb helyzetei. A legnagyobb a 61. percben, amikor Șugar már verve volt, a laposan érkező lövést azonban Onișor a gólvonalról kivágta. Már-már úgy tűnt, hogy mindkét csapat elégedett a döntetlennel, Kudzsir néhány enyhe időhúzással is megpróbálkozott, a lefújás előtt azonban Nyárádtőnek még volt egy lehetősége, és azt kihasználta: Istrate jobb oldali beadását Trif az ötösről átvétel nélkül a jobb sarokba küldte, miközben a kudzsiri kapus a bal oldalra mozdult el. A középkezdés után pedig a játékvezető azonnal lefújta a mérkőzést.

Megerősítette az alsóházi vezetői helyét az ACS Marosvásárhely a Kolozsvári Sănătatea legyőzésével. A mérkőzésen azonban nem látszott a különbség, az, hogy a vendégek kieső helyen állnak. A meccs zömében a házigazdák birtokolták a labdát, a Sănătatea viszont sokkal célratörőbben játszott, ha megkaparintotta a játékszert, és sokszor veszélybe sodorta Szántó kapuját. Az első félidőben hosszú ideig eseménytelen volt a meccs, aztán a 18. percben Gliga öt méterről, senkitől nem zavartatva, fejjel nem találta el a kaput, majd túloldalt Mureșan 25 méteres kapáslövése a keresztlécről pattant az alapvonalon túlra. A 40. percben Kulcsár lapos keresztlövése az alsó sarok mellett suhant el. A gólhoz azonban Țermure kapus nagy hibája kellett: rossz ütemben mozdult ki 30 méterre, Gliga gyorsabb volt, fejjel megelőzte a kolozsvári kapust, majd az üresen maradt kapuba küldte a labdát.

Némileg hasonló módon növelte a második félidő elején, az 50. percben az előnyét Marosvásárhely. Ismét messzire kimozdult a kolozsvári kapus, a tizenhatos előtt fejjel próbált felszabadítani, azonban ugyanaz a Gliga kaparintotta meg a labdát, és – átemelve Țermurén – a hálóba talált. A 70. percben Lupuleț lezárhatta volna a meccset, 16 méteres lapos lövését azonban bravúrral hárította a kolozsvári kapus.

Az utolsó 20 perc Kolozsváré volt. A 71. percben Saroși lövését a léc alól tolta fölé Szántó, ám az ezt követő szögletnél (miután Bărăbaș ápolása miatt több mint egy percig állt a játék, és a hátvéd nem volt a pályán) Ștefan fejesét már nem tudta védeni. A Sănătatea az egyenlítés reményében rohamozott, de a 77. percben Muntean lövését hárította Szántó, a 81. percben Saroși lapos lövése a kapu közepére érkezett, míg a 90. percben Diószeghi az ötösön belülről fejjel föléküldte.

A rájátszás 2. fordulójában Nyárádtő a listavezető Vajdahunyadi Corvinul 1921-hez látogat, míg az ACS Marosvásárhely Szászrégenben, a meglepő vereséget szenvedő CSM Avântul otthonában lép pályára.

3. liga, IX. csoport, felsőházi rájátszás, 1. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Kudzsiri Metalurgistul 1-0 (1-0).

Nyárádtő, városi labdarúgópálya. Vezette: Dan Buzărnescu (Craiova) – Romeo Popa (Craiova), Gică Sandocan Albulescu (Turburea). Ellenőrök: Mircea Ciglenean (Kolozsvár), Vasile Hrițac (Piski).

Gólszerző: Trif (90+3.).

Nyárádtő: Bucur – Suslak, Ndiesse, Onișor, Coza, Bálint, Piper, Dușmanu, Gherasim, Astafei, Oltean. Cserék: Șugar, Vomir, Vînău, Istrate, Trif, Vasiu, Chiorean, Codrea, Todoran.

Metalurgistul: Perjeriu – Haj, Dohotariu, Vlădia, Neagu, Șaucă, Boldea, Selagea, Tîrla, Cîrloanță, Domșa. Cserék: Herlea, Androne, S. Itu, C. Pop, Șuteu, Bura, L. Itu, Cocan, Udrea.

3. liga, IX. csoport, alsóházi rájátszás, 1. forduló: ACS Marosvásárhely – Kolozsvári Sănătatea 2-1 (1-0).

Marosvásárhely, víkendtelepi labdarúgópálya. Vezette: Răzvan Negară (Vaslui) – Ionuț Andrei (Karácsonkő), Cosmin Vițelaru (Vaslui). Ellenőrök: Marcel Savaniu (Szatmárnémeti), Constantin Gherghe (Fogaras).

Gólszerzők: Gliga (43., 50.), illetve Ștefan (73.).

Sárga lap: Szántó (87.), illetve Petriș (78.).

ACS: Szántó – Precup (64. Csíki D.), Dumbrăvean, Bărăbaș (78. Bakó), Csíki N., Csala, Gliga, Jorza, Kulcsár, Osei (64. Caliani), Lupuleț (72. Veres).

Sănătatea: Țermure – Szőlősi, Câmpean (86. Diószeghi), Petriș (78. Pașcalău), Saroși, Pașca, Zanc (56. Muntean), Mureșan, Zărnescu (46. da Silva), D. Paul (46. A. Paul), Ștefan.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, rájátszás 1. forduló:

* felsőház: Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Gyulafehérvári CSM Unirea 3-1, Nyárádtői Unirea 2018 – Kudzsiri Metalurgistul 1-0.

* alsóház: Szászrégeni CSM Avântul – CS Marosújvár 1-2, ACS Marosvásárhely – Kolozsvári Sănătatea 2-1, Gyulafehérvári CSU – Kolozsvári Viitorul 2-0.