A második félidőben elhúzott az Arena

Három hét szünet után folytatódott a női kézilabda A osztály. Az Arena az utolsó előtti helyen álló Resicabányát fogadta, amely csupán két meccset nyert eddig, így viszonylag könnyűnek ígérkezett a találkozó a marosvásárhelyiek számára. Nem így történt, csak a második félidőben sikerült lerázni az ellenfelet, és a lányok elsősorban saját magukat hibáztathatják amiatt, hogy az első félidő egálra végződött.

Hibát hibára halmozva játszott az első félidőben az Arena, és noha elég nyilvánvalónak tűnt, hogy képzettebb játékosai vannak, a számos figyelmetlenség, a hanyag védekezés következtében nem tudtak elhúzni az ellenféltől. A védelem aztán valamivel jobban összeszedte magát a szünet után, amivel lehetőséget adott Szász Boglárkának, hogy kivédjen néhány lövést (az első félidőben csak az nem volt gól, ami nem kapura ment), és ez lehetővé tette, hogy egy hatgólos sorozattal a 40. perc után végre megnyugtató előnyre tegyenek szert. Ugyanakkor volt továbbra is néhány nehezen megmagyarázható figyelmetlenség, például amikor csupán egy játékosuk volt kiállítva, ám három (!) emberrel támadtak, ketten ugyanis elbambultak a kispadnál, vagy amikor a kiállított játékos csak jóval a két perc lejárta után észlelte, hogy visszajöhet a pályára.
Ismét bebizonyosodott, hogy milyen fontos a csapatnak Gál Anna játéka, aki 10 lövésből kilencszer talált be, akkor verte meg egy az egy ellen a védőjét, amikor csak akarta, mégis sok támadás során nem jutott el hozzá a bal szélre a labda. Erre talán az edzőnek is illene felhívnia a játékosai figyelmét!
A marosvásárhelyi csapat szombaton a 16. fordulóban Temesvárra, a sereghajtó Universitatea otthonába látogat, ahol újabb siker várható, ha sikerül kicsit kimozdítani a csapatot a néhány forduló óta tartó hullámvölgyből.

Női kézilabda A osztály, C csoport, 15. forduló: Marosvásárhelyi Arena – Resicabányai Univer-
sitatea 38-32 (18-18)
Marosvásárhely, Simon László Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Paul Coroban (Beszterce), Florin Horoba (Beszterce).
Arena: Jitaru (Szász, Colceri) – Gál 9 gól, Bărăbaș 7, Márton 4, Ördög Sz. 4, Havasi 1, Ördög A. 1 (Samson 5, Țifui 3, Moldován 2, Pasc 2, Căruntu, Opris).
Resicabánya: Dumitrache – Eremici 8 gól, Andrei 8, Bledea 4, Comănescu 3, Asaftei 3, Diaconescu 2, Giuca 1, Ciobanu 1, Iordache 1, Mihai 1, Dalea.
Steaua: Jovanović 23 pont (2), Vragović 17 (3), Nicoară 11, Farr 9, Vujadinović 9 (1), Stan 8 (1), Negoițescu 3 (1), Ogele 2, Mandisodza. Kispadon: Hărănguș, Panait, Sparlac.

Női kézilabda A osztály, C csoport, 14. forduló: Nagybányai CNOPJ – Beszterce-naszódi Gloria 2018 II 40-26; 15. forduló: Tordai Liviu Rebreanu Gimnázium – Dévai CSM 20-26, Nagybányai CNOPJ – CNE Rm. Vâlcea 34-29, Beszterce-naszódi Gloria 2018 II – Nagyváradi CSU 28-27, Marosvásárhelyi Arena – Resicabányai Universitatea 38-32, Kolozsvári U – Temesvári Universitatea 33-20.