2024. july 3., Wednesday

A novemberi Európa-bajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott 21-19-re kikapott Szlovénia vendégeként a szombaton Ljubljanában rendezett edzőmérkőzésen. A két csapat csütörtökön Celjében 22-22-es döntetlent játszott egymással.

Az első negyedórában a magyarok vezettek egy-két góllal, ám a 16. percben már a házigazdáknál volt az előny. Sok volt a kihagyott helyzet a vendégeknél, a két nappal korábban lejátszott meccshez hasonlóan ezúttal is rendkívül kevés gólt szereztek.

A Siófokon szereplő Tamara Mavsar vezérletével a második félidőben már négy találattal is vezettek a szlovénok, de ellenfelük Kácsor Gréta vezérletével hamarosan felzárkózott egy gólra. Az utolsó tíz percen belül két kiállítás is nehezítette a magyarok dolgát, ennek ellenére az 57. percben egyenlítettek. A hajrá csütörtökön a magyar, ezúttal viszont a szlovén válogatottnak sikerült jól, ugyanis Kácsor Gréta és Háfra Noémi is hibázott támadásban, a remekül védekező házigazdák pedig újabb két góllal lezárták a találkozót.

A magyaroknál Kácsor öt, Klujber Katrin négy, Lukács Viktória három gólt lőtt.

A két csapat 17. egymás elleni mérkőzésén 13 magyar siker és három döntetlen mellett először győztek a szlovénok.

Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány a lefújás után elmondta, a csütörtöki mérkőzéshez képest a védekezésben látott előrelépést, jobban működött a hatos fal, jobban zárták a területeket a szlovén támadók előtt. „Ma inkább támadásban akadtak nehézségeink, kissé ritmustalan volt a játékunk, az átlövéseink sem működtek annyira, mint kellett volna” – idézte az edzőt a magyar szövetség honlapja.

Golovin összességében hasznosnak tartja a két felkészülési mérkőzést, mert így képet kaptak arról, min kell dolgozniuk az Európa-bajnokságot megelőzően.

A magyar együttes október 29-én Romániát, 31-én pedig Németországot fogadja Tatabányán, ugyancsak edzőmeccsen. A kontinenstorna ljubljanai csoportjában november 4-én Svájc, 6-án Horvátország, 8-án pedig Norvégia lesz Magyarország ellenfele. A középdöntőbe az első három helyezett jut.

Fotó: MKSZ

Csaknem hét év után kikapott otthon a Győr

A Győri Audi ETO KC házigazdaként meglepetésre 28-24-re kikapott a francia Metz HB csapatától a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. A győriek legutóbb 2015. október 25-én veszítettek házigazdaként a BL-ben, amikor a dán Midtjylland győzte le őket 26-21-re.

Bajnokok Ligája, csoportkör:

* férfiak: Veszprém HC – Bukaresti Dinamo 33-30 (A csoport), THW Kiel – Pick Szeged 34-29 (B csoport);

* nők: Bukaresti CSM – SG BBM Bietigheim 28-28, TC-Rail Cargo Hungaria – Brest Bretagne 20-21 (A csoport), Kastamonu Belediyesi GSK – Bukaresti Rapid 26-33, Győri Audi ETO KC – Metz HB 24-28 (B csoport).

Európa-liga, selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzés: Bukaresti Steaua – Ferencváros 33-31, Chambery Savoie Mont Blanc HB – Fejér B.Á.L.-Veszprém 29-25.

Románia megnyerte a Kárpát-kupát

Spanyolországot 25-23-ra legyőzve (félidőben 10-8 volt az eredmény) megnyerte a Kárpát-kupáért kiírt besztercei tornát a román női kézilabda-együttes. A magyarokhoz hasonlóan az Európa-bajnokságra készülő alakulat 32-32-re játszott Ausztriával és 26-20-ra felülmúlta Szerbiát. A szlovéniai Eb-n a kontinenstornán tizennegyedik alkalommal részt vevő Románia a C csoportban kezd, Hollandia, Észak-Macedónia és Franciaország társaságában.