2024. july 2., Tuesday

Vereséget szenvedett a Sepsi OSK a labdarúgó 1. liga alsóházi rájátszásának 6. fordulójában, a stadionja felavatása óta hipermotiváltan játszó Rapid 1923 otthonában. Két ellentétes félidőt láthattunk szombaton: míg az elsőben a háromszéki alakulat volt a veszélyesebb, szünet után a bukaresti gárda nemcsak átvette a kezdeményezést, de a győztes gólt is megszerezte. Mindezt a szentgyörgyi játékosok sokasodó hibái eredményeként is, hiszen ne feledjük, szerdán az OSK intenzív meccset játszott a kupa elődöntőjében (lásd mellékelt beszámolónkat).

Az európai pótselejtezős helyre hajtó Sepsi OSK számára nagy löket lett volna egy siker a fővárosban, és az első 45 percben több gólszerzési lehetőséget is kidolgozott Moldovan kapuja előtt. A 23. percben Bărbuț belőtt labdája éppen csak elsuhant Tudorie cipőjének orra előtt, a 27. percben Moldovan az ötös sarkán kivetődve blokkolta Dumitrescut, a 30. percben Golofca szögből lőtt lapos labdáját ütötte ki a Rapid kapusa, aki a 42. percben is megfogta Golofca rövid alsó sarokra tartó labdáját is. Eközben Niczuly kapuja egyáltalán nem forgott veszélyben.

A második félidőre azonban elfáradt a Sepsi OSK, és 180 fokkal fordult a játék képe. Már a 48. percben veszélyeztett a Rapid 1923, Käit lövése Dumitrescu lábán halt el. Aztán az 50.-ben Iordache íves lövését a léc alól tolta ki Niczuly, akinek a 62. percben Vojtuš fejesét kellett szögletre mentenie. Az OSK a 71. percben közelítette meg először az ellenfél kapuját ebben a félidőben, Vașvari lapos lövését Moldovan megfogta. A 80. percben Ilie megszerezte a győzelmet jelentő találatot: négy védőt is becsapott a tizenhatos bal oldalán, és külsővel a hosszú sarokba emelt (1-0).

Tíz perc maradt az egyenlítésre, a Rapid 1923 azonban sikeresen tördelte a játékot, így a sepsiszentgyörgyieknek alig kínálkozott esély a gólszerzésre. A hosszabbítás 3. percében mégis ott volt a lehetőség, ám Askovszki három méterről a kapu fölé fejelt.

Labdarúgó 1. liga, alsóházi rájátszás 6. forduló: Bukaresti Rapid 1923 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-0 (0-0)

Bukarest, Giulești-stadion. Vezette: Horia Mladinovici (Bukarest) – Ovidiu Artene (Vaslui), Bogdan Gheorghe (Bukarest). Tartalék: Sorin Costreie (Buftea). Ellenőr: Adrian Vidan (Bukarest).

Gólszerző: Ilie (80.).

Sárga lap: Moldovan (90+4.), illetve Mitrea (77.).

Rapid: Moldovan – Iordache (55. Stahl), Săpunaru, Grigore, Junior Morais, Käit, Ioniță (55. Dandea), Albu, Carnat (78. Pănoiu), Vojtuš (90+2. Marzouk), Ilie.

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Bălașa (83. Ispas), Mitrea, Dumitrescu, Păun, Aganović (61. Vașvari), Ștefănescu (83. Fülöp), Bărbuț (72. Askovszki), Tudorie, Golofca (72. Tincu).

* 1. liga, felsőházi rájátszás, 6. forduló: FC Voluntari – Kolozsvári CFR 1907 0-1; alsóházi 6. forduló: Academica Clinceni – CS Mioveni 0-2, Medgyesi Gaz Metan – Bukaresti Dinamo 1948 0-1, Aradi UTA – Chindia Târgoviște 1-0, Bukaresti Rapid 1923 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-0.

* 2. liga, felsőházi rájátszás, 6. forduló: Unirea 04 Slobozia – Nagyszebeni Hermannstadt 0-0, Bukaresti CSA Steaua – Concordia Chiajna 3-0. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 Ploieşti 57 pont, 2. Nagyszeben 53, 3. Kolozsvári FC Universitatea 51.

* 2. liga, alsóházi rájátszás, 5. forduló: A csoport: Jászvásári CSM Politehnica – Dunărea 2005 Călărași 2-0, Bukaresti Metaloglobus – FK Csíkszereda 1-3, Dacia Unirea 1919 Brăila – Temesvári ASU Politehnica 2-4; B csoport: Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Brassói FC 1-2, Dési Unirea – Gyurgyevói Astra 1-0, Konstancai Unirea – Temesvári Ripensia 2-1.