2024. july 1., Monday

A második körön is túljutott a Románia-kupában a Sepsi OSK, miközben a bajnokságban július óta nem tudott nyerni. Ráadásul a Konstancai Farul és az Universitatea 1948 Craiova ellen is idegenben és a rendes játékidőben győzött.

Alaposan megváltozott kezdőcsapattal lépett pályára Szörényváron, az Universitatea 1948 Craiova ellen a Románia-kupa nyolcaddöntőjében a sepsiszentgyörgyi alakulat a CFR 1907 elleni, múlt hétvégi bajnoki találkozóhoz képest. Nyolc helyen is változtatott a kezdőcsapaton Cristiano Bergodi, ebben nyilván a pihentetés szükségessége is szerepet játszott, de az olasz mester is keresi még a legjobb formulát. A játék képe azonban nem sokban különbözött a bajnokságban látottól. A Sepsi OSK ezúttal is uralta a középpályát, azt is megszokhattuk azonban, hogy nehezen találja az utat az ellenfél kapuja felé, rengetegszer folyamodik hátra- és keresztpasszhoz. Az első helyzetet Craiova részéről a 6. percben Bălan hagyta ki, aki valamilyen módon a védők mögé settenkedett, azonban a kimozduló Niczulyba rúgta hét méterről a labdát. Az OSK részéről a 9. percben Mitrea hagyott ki egy helyzetet, aki Popa ölébe fejelt egy szabadrúgásból beívelt labdát. Ștefănescu a 30. percben csak centiméterekkel lőtt mellé, a 38. percben viszont Achahbar lövése már a hálóban kötött ki, miután megpattant Gajić fején (0-1).

A második félidőben Craiova próbálta átvenni a kezdeményezést, ám helyzetek most is inkább Popa kapuja előtt alakultak ki. A legnagyobbat Askovszki hagyta ki a 60. percben, aki 10 méterről belerúgta Popába, majd Bărbuț sietett el egy szögből leadott lövést. Más esetekben az utolsó passz előtt hoztak rossz döntéseket Bergodi legényei. Craiova részéről Raicea beküldése jelentett veszélyt, aki két szabadrúgást is kiharcolt közvetlenül a tizenhatos vonala előttről, ám Marquet felső léc irányába tartó lövését Niczuly fölé tolta, Sidibe pedig nem talált kaput.

A mindvégig sportszerű mérkőzés a hosszabbítás perceiben vált feszültté, amikor Niczuly nem engedte el azonnal a labdát, amiből Craiova el akart végezni egy szögletet, és miután előtte pár perccel időhúzásért kapott már egy sárgát, a játékvezető kiállította. A kakaskodás következtében két craiovai is pirosat kapott. Úgy tűnt azonban, az OSK van nagyobb pácban, mert, csere híján, Aganovićnak kellett kapuba állnia. A háromszékiek szerencséjére azonban már nem volt elég idő arra, hogy a horvát középpályás kapuskvalitásait próbára tegye az ellenfél.

A Sepsi OSK a negyeddöntőben is nagy valószínűséggel idegenben lép majd pályára, otthon csak abban az esetben játszik, ha a másik craiovai csapattal kerül szembe a sorsolás eredményeként. Azonban minden bizonnyal szívesebben játszanának a két 2. ligás (Bodzavásári FC, Temesvári Politehnica) vagy az egyetlen 3. ligás (CSO Filiași) továbbjutó valamelyikével.

Labdarúgó Románia-kupa, nyolcaddöntő: Universitatea 1948 Craiova – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-1 (0-1).

Szörényvár, városi stadion, zárt kapus mérkőzés. Vezette: Marian Barbu (Fogaras) – Mircea Orbuleț (Bukarest), Bogdan Gheorghe (Bukarest). Tartalék: Iulian Călin (Ștefănești). Ellenőr: Cristian Nica (Ploiești).

Gólszerző: Achahbar (38.).

Sárga lap: Niczuly (87.), illetve Kovačić (.).

Kiállítva: Niczuly (90+3.), illetve Kovačić (90+3.), Hugo Vieira (90+3.).

Universitatea 1948 Craiova: Popa – Negru, Kovačić, Gajić, Huyghebaert (73. Bușu), Baeten (55. Hugo Vieira), Asamoah, Marquet, Sidibe, Bălan (73. Ondaan), van Durmen (55. Raicea).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Mitrea, Dumitrescu (78. Ispas), Eder, Păun, Achahbar (78. Aganović), Askovszki (67. Bărbuț), Ștefănescu (89. Golofca), Luckassen (79. Csuncsukov).

* Románia-kupa, nyolcaddöntő: CSO Filiaşi – Nagyszebeni FC Hermannstadt 2-2, büntetőkkel: 4-3; Medgyesi Gaz Metan – Chindia Târgovişte 0-1, Bukaresti Dinamo – Campionii FC Argeş Pitești 1-2, Nagybányai Minaur – CSU Craiova 0-4, Bodzavásári FC – Dunărea 2005 Călăraşi 3-0, Universitatea 1948 Craiova – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-1, Temesvári Politehnica – Bukaresti Rapid 1923 2-0. Az FC Voluntari – FCSB mérkőzést nem játszották le, mert utóbbi jelezte, nincs elég bevethető játékosa.

* 1. liga, 14. forduló: Botosáni FC – Konstancai Farul 0-2, CSU Craiova – CS Mioveni 5-2, Kolozsvári CFR 1907 – FC Voluntari 1-0. Az élcsoport: 1. Kolozsvári CFR 1907 36 pont/14 mérkőzés, 2. CSU Craiova 28/14, 3. FCSB 24/12.

* 2. liga, 12. forduló: Bukaresti CSA Steaua – Concordia Chiajna 0-0, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Bukaresti Metaloglobus 0-0, Dacia Unirea 1919 Brăila – Jászvásári CSM Politehnica 0-2, Unirea 04 Slobozia – Konstancai Unirea 2-0, Brassói FC – Nagyszebeni Hermannstadt 1-2. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 Ploiești 30 pont/11 mérkőzés, 2. Nagyszebeni Hermannstadt 28/12, 3. Kolozsvári Universitatea 27/11.