2024. june 30., Sunday

A labdarúgó 3. liga 9. csoportját vezető Dési Unirea otthonában a hosszabbításban maradt alul a Nyárádtői Unirea 2018. A vereséget követően kilenc pontra nőtt Adrian Pop tanítványainak hátránya a rájátszást érő második helyen álló Kudzsirral szemben. Mivel már csak négy forduló van az alapszakasz zárásáig, ez a különbség most már gyakorlatilag behozhatatlannak tekinthető.

Döntő fontosságú mérkőzést vívott Désen a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. liga 9. csoportjának 14. fordulójában. A házigazdák számára a rájátszásba jutás biztosítása volt a cél, míg az Unirea 2018-nak feltétlenül győznie kellett volna, hogy ne szakadjon le az élen álló párostól. A Gyulafehérvártól elszenvedett váratlan vereség után azonban az éllovas otthonában is alulmaradt.

A házigazdák fölényével rajtolt a mérkőzés, és Cocian már az első percben kihasználhatott volna egy védelmi hibát. Dés folytatta a nyomást és az 5. percben Chira fejese a kapu fölé szállt. A jobb kezdés a 14. percben érett góllá, amikor Cocian egy újabb nagy védelmi hiba után már nem hibázott (1-0). Dés legalább kétszer növelhette volna még az előnyét, míg a nyárádtőiek Rotaru lövésével hozták nehéz helyzetbe Georgescut. Szünetig még kétszer forgott veszélyben a vendégek kapuja. Előbb Feier blokkolta Blajt, majd az utóbbi találta el a kapufát szabadrúgásból.

Újrakezdés után az Unirea 2018-nak sikerült kiegyensúlyoznia a meccset, és Vidrăsan kihagyott egy jó helyzetet. Miután a désiek kétszer is kihagyták a második gól lehetőségét, az egyenlítés a 81. percben következett be: ekkor Petriș érintés nélkül küldte a kapuba szögletből a labdát (1-1). A pontszerzés reménye azonban a hosszabbítás első percében szertefoszlott, amikor a tizenhatosba ívelt labdát a védők nem tudták felszabadítani, az szerencsével Chira elé pattant, aki belőtte csapata győztes találatát (2-1).

A IX. csoport következő fordulójában a nyárádtői csapat ismét idegenben, a kiesés szélén álló Marosújvár otthonába látogat.

A másik Maros megyei csapat, a Szászrégeni CSM Avântul Nemeszsukon 2-1-re nyert a Kolozsvári Sănătatea ellen, és pontszámban beérte a nyárádtőieket.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 14. forduló: Dési Unirea – Nyárádtői Unirea 2018 2-1 (1-0)

Dés, labdarúgópálya, zárt kapu. Vezette: Răzvan Lădar (Zilah) – Doru Zamfir (Slatina), Cristian Ilinca (Craiova). Ellenőr: Ioan Duma (Nagyszeben).

Gólszerzők: Cocian (14.), Chira (90+1.), illetve Petriș (81.).

Dés: Georgescu – Al. Blaj, Papp, Kereki, I. Rus, Cătinean, Cocian, Fl. Blaj, Frăsineanu, Chira, A. Pop. Cserék: B. Pop, Serediuc, Péter, Sabo.

Nyárádtő: Feier – Aldea, Birtalan, Dumbrăvean, Bucur, Roșca, Vidrăsan, Pogăcean, Caliani, Potor, Rotaru. Cserepad: Eremiaș, Negrușa, Iușan, Miclean, Laczkó, Iliescu, Solymosy, Petriș, Onețiu.

* 3. liga, IX. csoport, 14. forduló: Dési Unirea – Nyárádtői Unirea 2018 2-1, Gyulafehérvári Unirea 1924 – Marosújvári CS 2-1, Kolozsvári Sănătatea – Szászrégeni CSM Avântul 1-2, Kudzsiri CSO – Alsógáldi Industria 2-0, Vajdahunyadi CS – Tordai Sticla Arieșul 0-1.