Gól nélküli döntetlennel végződött a Sepsi OSK és a FCSB közötti 1. ligás labdarúgó-mérkőzés a naptári év utolsó fordulójában. A jobb csapat azonban egyértelműen a sepsiszentgyörgyi volt, azonban (mint ahogy ebben a bajnokságban már jó néhányszor) ismét egy nagyon jó formában védő kapus akadályozta meg a győzelmét. A dolog pikantériája, hogy Târnovanu a harmadik számú hálóőr a FCSB-nél, és csak azért küldték pályára, mert nem volt más korhatár alatti játékos.

Végig az volt a néző érzése a mérkőzésen, hogy az OSK a bajnoki címért versenyben levő csapat, és nem a FCSB. Szemet gyönyörködtetően kombinált a középpályán, több helyzetet alakított ki, és tizenkét kapura tartó lövése is volt, ezeket pedig négy-öt alkalommal hatalmas bravúrral védte a fővárosi kapus. Eközben a FCSB szinte kizárólag szögletrúgásokat követően tudott veszélyeztetni.

A 2. percben Aganović erős szabadrúgása nem volt túl helyezett, ezzel melegítette be Târnovanut. A 11. percben Bărbuț kapott volna kiváló labdát, de amint éppen kibújt volna a védők között, Tănase visszarántotta, a játékvezető pedig nem állította meg a játékot. A FCSB csak két szöglet utáni fejessel veszélyeztetett, míg a 29. percben Achahbar kihagyta az első ordító lehetőséget. Damașcan lepattanó lövésére csapott rá, de 6 méterről belelőtte Târnovanuba. Miután Ștefănescu lövését is védte a kapus, a 33. percben Șut piszkált bele egy labdába, amely veszélyesen ereszkedett a léc alá, de Niczuly résen volt. Később Păun tette próbára Târnovanut, majd a 37. percben három az egy elleni helyzetben Achahbar rosszul adta be.

A második félidőben sokkal nagyobb volt az OSK fölénye, de gól nem született. Az 52. percben Achahbar cselezte magát lövőhelyzetbe, ám Târnovanu hárított, az 58. percben Bărbuț csavarása kevéssel kerülte el a kaput, majd a 64. percben Eder ugrott ki egyedül, de a hálóőr ismét útját állta. A 68. percben egy szöglet hozta a FCSB egyetlen lehetőségét a második félidőben, amikor Oaidă perdítése a rövidről súrolta a felső lécet. A végén azonban még két kapusbravúrt mutatott be Târnovanu. A 88. percben Golofca labdáját ütötte ki a bal felsőből, egy perccel később pedig Achahbar fordulásból leadott lövését tornászta ki, ezúttal az alsó sarokból.

A 11. döntetlen nem igazán segíti a sepsiszentgyörgyi csapatot, amely kilenc fordulóval az alapszakasz vége előtt hat pontra van az utolsó felsőházi helytől. Még nincs minden veszve, de legalább hat meccset meg kell nyernie a kilencből, hogy esélye legyen elcsípni a 6. helyet.

A bajnokság az ünnepek idejére szünetel, január harmadik hétvégéjén folytatódik, amikor a Sepsi OSK Botosánba látogat.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó 1. liga, 21. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti FCSB 0-0

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Adrian Cojocaru (Galac) – Mircea Grigoriu (Bukarest), Alexandru Vodă (Gyulafehérvár). Tartalék: Cătălin Popa (Pitești). Ellenőr: Székely Zoltán (Nagybánya).

Sárga lap: Ňinaj (45+1.), Eder (51.), Ștefănescu (78.), illetve Olaru (8.), Radunović (21.), Crețu (28.), Miron (74.), Ov. Popescu (80.).

Sepsi OSK: Niczuly – Aganović (86. Dumitrescu), Ňinaj, Mitrea, Ispas, Bărbuț (78. Askovszki), Eder, Păun, Ștefănescu (78. Golofca), Damașcan (61. Luckassen), Achahbar.

FCSB: Târnovanu – Crețu, Cristea, Miron, Radunović, Olaru, Șut (62. Ov. Popescu), Tănase, Cordea (86. Budescu), Dumiter (46. Keserü), V. Gheorghe (46. Oaidă).

* 1. liga, 21. forduló: Kolozsvári CFR 1907 – Campionii FC Argeș Pitești 1-0, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti FCSB 0-0.

* NB I, 17. forduló: Gyirmót FC Győr – Debreceni VSC 0-0, ZTE FC – Újpest FC 2-0. Az élcsoport: 1. Ferencváros 35 pont/16 mérkőzés, 2. Kisvárda 34/17, 3. Puskás Akadémia 31/16.