A Győri Audi ETO KC 33-31-re kikapott a Vipers Kristiansandtól a női kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi, budapesti döntőjében.

A kezdés pillanatától nagy iramot diktált mindkét csapat, a magyar együttes már 10-7-es előnyben is volt, ám Tomori Zsuzsanna vezérletével egyre hatékonyabban védekezett a norvég együttes, és tíz perc alatt 6-0-s sorozatot produkált (13-10).

A norvégok kapusa, a 42 éves ex-győri Katrine Lunde ezúttal is remekelt, társai pedig azzal segítették, hogy megfékezték ellenfelük lendületes akcióit. Az első félidő végén egyenlíthetett volna az ETO, de nem járt sikerrel, az ugyancsak volt győri Nora Mörk viszont egy másodperccel a szünet előtt betalált, így a Vipers 15-13-ra vezetett.

A második felvonás eleje rendkívül hullámzóan alakult, előbb egyenlített a Győr, majd egy 5-1-es sorozattal megint ellépett a norvég együttes. A hajrában is tartani tudta előnyét, minden esetben türelmesen támadott és rendre góllal zárta az akcióit. Ambros Martín vezetőedző időt kért 22-25-nél, ám a játék képe nem változott, a címvédő megingathatatlan volt, és tavalyi győzelme után ismét megnyerte a BL-t.

A 3. helyért: Metz HB (francia) – Team Esbjerg (dán) 32-26 (18-12).

Az aranyérmes norvég csapat tagjai ünnepelnek a díjátadón

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Női kézilabda Bajnokok Ligája, döntő: Vipers Kristiansand (norvég) – Győri Audi ETO KC 33-31 (15-13)

Budapest, MVM Dome, 15.400 néző, vezette: Merz, Kuttler (németek).

Gólszerzők: Jerábková 7 gól, Gulldén 6, Knedliková 5, Mörk 4, Tchaptchet Defo, Naes Andersen, Debelic 3-3, Tomori 2, illetve Hansen 6, Blohm 5, Lukács 4, Oftedal, Kristiansen, Nze Minko, Pintea 3-3, Schatzl, Rü 2-2.

Lövések/gólok: 52/33, illetve 49/31.

Gólok hétméteresből: 7/6, illetve 4/4.

Kiállítások: 4, illetve 2 perc.