kezdi a csoportkört

Az Európai Labdarúgó-szövetség szombaton nyilvánosságra hozta három kupasorozata csoportkörének pontos menetrendjét.

A Bajnokok Ligájában a nyitókör legérdekesebbnek ígérkező mérkőzései a Sevilla – Manchester City, a Paris Saint-Germain – Juventus, a Napoli – Liverpool és az Internazionale – Bayern München lesznek.

Az Európa-liga csoportkörében érdekelt Ferencváros házigazdaként a török Trabzonspor ellen kezdi szereplését, majd a Monacóval és a szerb Crvena zvezdával találkozik kétszer-kétszer, végül a csoportkört a Trabzonspor otthonában zárja november 3-án.

Az Európa-konferencialigában főtáblára került két romániai együttes közül a Kolozsvári CFR 1907 a koszovói FC Ballkani otthonába utazik a nyitókörben, majd a török Sivassport fogadja, utána kétszer meccsel a Slaviával – előbb Prágában, majd hazai pályán. A sorozatot a törökországi vendégszereplés, majd a koszovóiak elleni hazai visszavágó zárja majd. Az FCSB előbb a West Ham otthonába látogat, majd felváltva következik az Anderlecht (hazai) és a Silkeborg elleni (idegenbeli) összecsapás. A csoportkör félidején túl sorrendben a Silkeborg (hazai), az Anderlecht (idegenbeli) és a West Ham (hazai) elleni mérkőzések zárják a sorozatot.

Adama Traoré (j), a Ferencváros játékosa örül a gólja után a Budapest Honvéd elleni mérkőzésen. Mögötte csapattársa, Eldar Civic (b). Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

* Bajnokok Ligája, selejtező, 4. forduló, visszavágók: Dinamo Zágráb – Bodö/Glimt 4-1 (hosszabbítás után), Trabzonspor – Koppenhága 0-0, PSV Eindhoven – Rangers 0-1.

* Európa-liga, selejtező, 4. forduló, visszavágók: AEK Larnaca – Dnipro-1 3-0, Zalgiris Vilnius – Ludogorec Razgrad 3-3 – hosszabbítás után, Silkeborg – HJK 1-1, Fenerbahce – Austria Bécs 4-1, Omonia – Gent 2-0, Sivasspor – Malmö 0-2, Sheriff Tiraspol – Pjunik 0-0 – 11-esekkel 3-2, Hearts – FC Zürich 0-1, Olympiakosz Pireusz – Apollon Limassol 1-1 – 11-esekkel 3-1, Shamrock Rovers (ír) – Ferencváros 1-0.

* Európa-konferencialiga, selejtező, 4. forduló, visszavágók: Kolozsvári CFR 1907 –Maribor 1-0, Linfield – RFS 1-1 – tizenegyesekkel: 2-4, Dudelange – Lech Poznan 1-1, Ballkani – Skupi 1-0, Slovan Pozsony – Zrinjski Mostar 2-1 – tizenegyesekkel: 6-5, AIK – Slovácko 0-1, Basel – CSZKA Szófia 2-0, Hapoel Beer-Seva – CSU Craiova 1-1 – tizenegyesekkel 4-3, Slavia Prága – Raków Czestochowa 2-0 – hosszabbítás után, Twente – Fiorentina 0-0, Viborg  – West Ham United 0-3, Viking – FCSB 1-3, Wolfsberg – Molde 0-4, Anderlecht – Young Boys 0-1 – tizenegyesekkel 3-1, Hamrun Spartans – Partizan Belgrád 3-3, Nice – Maccabi Tel-Aviv 2-0, Royal Antwerp – Istanbul Basaksehir 1-3, Gil Vicente – AZ Alkmaar 1-2, Hajduk Split – Villarreal 0-2, Rapid Bécs – FC Vaduz 0-1, MOL Fehérvár FC – 1. FC Köln 0-3.