A címvédő és listavezető Ferencváros házigazdaként magabiztosan, 3-0-ra legyőzte a MOL Fehérvárt a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A kezdés után nagy lendülettel estek egymásnak a csapatok, a játékosok a kapukig is eljutottak, az első komolyabb lehetőséget pedig a hazaiak a 10. percben rögtön kihasználták: Zubkov három szép megmozdulás lezárásaként talált be. A gól után sem csökkent az iram, küzdelmes, lüktető volt a játék. Később a fehérváriak előtt is adódtak helyzetek, ám az egyik után kontrát vezető Ferencváros megduplázta a különbséget Mmaee révén.

A szünet után próbált irányítani a Fehérvár, de a Ferencváros újabb veszélyes helyzetet dolgozott ki, majd Uzuni góljával növelte előnyét. A folytatásban cserék és sárga lapot érő taktikai szabálytalanságok következtek, a 78. percben aztán újabb veszélyes hazai kontra futott, ami büntetővel zárult – Kovács Dániel vetődött Zachariassenre –, de Laidouni a kapu mellé gurított. A hátralévő időben a hazaiak megelégedtek az eredmény tartásával, a lefújás előtti pillanatokban így Bamgboye kiállítása okozott csak feszültséget, aki hátrakönyökölt az őt visszahúzó Nguennek.

A Ferencváros sorozatban harmadszor nyert a pontvadászatban, míg a székesfehérváriak idegenben továbbra is nyeretlenek, négy döntetlen után másodszor szenvedtek vereséget.

Az FTC legközelebb csütörtökön, az Európa-ligában lép pályára, a csoportjában pont nélkül utolsó helyen álló magyar együttes a spanyol Betis vendége lesz.

A ferencvárosi Samy Mmaee (b) és Vécsi Bálint Máté (hátul), valamint a fehérvári Kodro Kenan (j). Fotó: MTI/Kovács Tamás

NB I, 13. forduló: Ferencvárosi TC – MOL Fehérvár FC 3-0 (2-0)

Budapest, Groupama Aréna, 8719 néző, vezette: Berke.

Gólszerzők: Zubkov (10.), R. Mmaee (40.), Uzuni (58.).

Sárga lap: Blazic (37.), Vécsei (47.), Besic (70.), Nguen (94.), illetve Heister (22.), Makarenko (52.), Kodro (65.), Fiola (69.), Petrjak (72.).

Kiállítva: Bamgboye (90+3.).

Ferencváros: Dibusz – Wingo (66. Botka), Blazic, S. Mmaee (59. Tokmac), Civic – Vécsei (59. Besic), Laidouni – Zubkov (87. Mak), Marin, Uzuni (59. Zachariassen) – R. Mmaee.

Fehérvár FC: Kovács D. – Fiola, Rus, Stopira, Heister (86. Hangya) – Nego, Szendrei (66. Alef), Makarenko, Dárdai (63. Bamgboye) – Kodro (86. Nikolics), Petrjak.

* NB I, 13. forduló: Ferencvárosi TC – MOL Fehérvár FC 3-0, Budapest Honvéd – MTK Budapest 3-0.

* NB II, 16. forduló: Diósgyőri VTK – Budaörsi SC 5-0, FC Ajka – Soroksár SC 1-2, BFC Siófok – Tiszakécskei LC 4-1, Aqvital FC Csákvár – Szentlőrinc SE 2-2, Pécsi MFC – III. Ker. TVE 0-1, Nyíregyháza Spartacus FC – Budafoki MTE 0-0, WKW ETO FC Győr – Békéscsaba 1912 Előre 0-1, Szolnoki MÁV FC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-2, Kecskeméti TE Hufbau – Dorogi FC 2-0. Az élcsoport: 1. Vasas 33 pont, 2. DVTK 32 (31-16), 3. Kecskemét 32 (25-13).

* 1. liga, 16. forduló: Campionii FC Argeș Pitești – CSU Craiova 3-2, Bukaresti FCSB – Botosáni FC 3-1. Az élcsoport: 1. Kolozsvári CFR 1907 42 pont, 2. Bukaresti FCSB 34, 3. CSU Craiova 28.

* 2. liga, 14. forduló: Sellemberki CSC 1599 – Bodzavásári FC 2-1, Gyurgyevói Astra – Nagyszebeni Hermannstadt 0-5. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 Ploiești 39 pont/14 mérkőzés, 2. Nagyszebeni Hermannstadt 31/14, 3. Kolozsvári Universitatea 30/13.