2024. july 1., Monday

A címvédő Ferencváros rendkívül magabiztos, 6-1-es győzelmet aratott az MTK otthonában a magyar labdarúgó NB I nyolcadik fordulójának szombati játéknapján.

A Ferencváros nyomásával és helyzeteivel, köztük egy kapufával indult a találkozó, mégis a hazaiak szerezték meg a vezetést: Sigér hatalmas hibáját Bognár használta ki, és higgadtan passzolt Dibusz mellett a hálóba.

A kapott gól nem törte meg a bajnoki címvédő lendületét, nagy fölényben futballozott Dejan Stankovic vezetőedző együttese, és a góllövőlistán éllovas Varga idénybeli nyolcadik bajnoki góljával előbb egyenlített – a válogatott támadó Abu Fani tökéletes beadását fejelte a hálóba –, majd a szünet előtt Marquinhos közeli találatával fordított.

A Ferencváros nem sokkal a szünet után a brazil támadó második találatával növelte előnyét. A 63. percben eldöntötték a három pont sorsát a vendégek, Wingo a saját térfelén szerzett labdával megiramodott, majd bombagólt lőtt. A hajrában előbb Abu Fani értékesített egy kipattanó labdát, majd a végeredményt a 92. percben a csereként pályára lépő Pesic állította be.

Ez volt a 222. élvonalbeli örökrangadó, a zöld-fehérek 91. sikerüket aratták, az MTK 79-szer nyert, 52 alkalommal pedig döntetlen született.

Kata Mihály, az MTK játékosa (b2) és a ferencvárosi Sigér Dávid (b3).

Fotó: MTI/Illyés Tibor

NB I, 8. forduló: MTK Budapest – Ferencvárosi TC 1-6 (1-2).

Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 5322 néző, vezette: Berke.

MTK Budapest: Demjén – Hej, Kádár, Bobál D. – Kovács M., Kata (88. Zuigéber), Thiam (56. Kocsis), Kosznovszky (70. Spalek), Antonov (46. Kovács P.) – Bognár I., Németh K. (46. Stieber Z.).

Ferencvárosi TC: Dibusz – Makreckis (78. Pászka), Wingo, Abena, Ramírez (69. Civic) – Ben Romhdane (69. Besic), Sigér (78. Baráth) – Abu Fani, Zachariassen, Marquinhos – Varga B. (78. Pesic).

Gólszerzők: Bognár I. (12.), illetve Varga B. (23.), Marquinhos (41., 55.), Wingo (63.), Abu Fani (85.), Pesic (90+2.).

Sárga lap: Kata (46.), illetve Makreckis (58.).

NB I, 1. forduló: Ferencvárosi TC – Kecskeméti TE 1-0; 8. forduló: Paksi FC – Mezőkövesd Zsóry FC 2-1, MTK Budapest – Ferencvárosi TC 1-6, Debreceni VSC – Újpest FC 1-2, Zalaegerszeg – Puskás Akadémia FC 1-1.