A címvédő és listavezető Ferencváros meglepetésre csak gól nélküli döntetlent játszott az utolsó előtti MTK Budapest vendégeként a magyar labdarúgó NB I 21. fordulójának szombati játéknapján.

A mozgalmas, jó tempójú első félidőben a Ferencváros az akcióiból több lehetőséget dolgozott ki, de azok nem jelentettek veszélyt Mijatovic kapujára. Az MTK ritkán jutott el a vendég tizenhatos környékére, mert a ferencvárosiak mezőnyben gyorsan visszaszerezték az elvesztett labdákat.

A szünetben hármat cserélt az MTK, amely a vendégek fokozódó nyomása miatt rövid időre beszorult a saját térfelére. Bő tíz perc után azonban nemcsak kijött a szorításból a hazai együttes, hanem helyzetei is adódtak. A 69. percben parázs jelenetek játszódtak le az MTK kapuja előtt, kétszer a hazai védők blokkoltak, kétszer Mijatovic védett, egyik alkalommal óriási bravúrral. Lendületben maradt az FTC, fölénye a 79. percben érett góllá – Zachariassen talált be –, amit fél perccel később érvénytelenített Karakó játékvezető, mert a vendégek akcióját lesállás előzte meg a bal oldalon. A hajrá a Ferencvárosé volt, de a helyzeteiben akkor már nem volt gólveszély.

Ez volt a 220. bajnoki örökrangadó, 90 FTC- és 78 MTK-siker mellett az 52. döntetlen született. A felek a legutóbbi öt találkozójukat tekintve negyedszer végeztek döntetlenre – az FTC egy győzelme mellett –, a most zajló kiírásban másodszor is 0-0 lett a csatájuk.

Sztefan Szpirovszki, az MTK játékosa (b) és a ferencvárosi Franck Boli

Fotó: MTI/Illyés Tibor

NB I, 21. forduló: MTK Budapest – Ferencvárosi TC 0-0

Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 4826 néző, vezette: Karakó.

Sárga lap: Kata (7.), Spirovski (21.), illetve Nguen (41.).

MTK: Mijatovic – Varju, Szépe, Rajkovic, Sluka – Kata (46. Szakály D.), Kadlec (82. Kovácsréti), Szpirovszki (46. Stieber), Ramadani, Kovács M. (58. Mezei) – Grozav (46. Miovski).

Ferencváros: Dibusz – Wingo, Blazic, S. Mmaee, Botka (59. Civic) – Laidouni, Vécsei – Zachariassen, Tokmac, Marquinhos (60. Auzqui) – Boli (60. Bassey).

NB I, 21. forduló: Kisvárda Master Good – Paksi FC 3-3, Gyirmót FC Győr – Zalaegerszeg 0-1, MTK Budapest – Ferencvárosi TC 0-0, Mezőkövesd Zsóry FC – Budapest Honvéd 0-0.

Szalai Ádám góllal mutatkozott be az FC Baselben

Szalai Ádám góllal mutatkozott be új együttesében, a svájci labdarúgó-bajnokság élvonalában szereplő FC Baselben. A magyar válogatott 34 éves csapatkapitánya – aki a múlt héten igazolt a német Bundesligában játszó Mainztól Bázelbe – a szünetben állt be a sereghajtó Lausanne elleni szombati bajnokin, s a 65. percben ő szerezte a hazaiak második találatát. A végeredmény 3-0 lett. Az FC Basel győzelmével feljött a második helyre a tabellán.

A 78-szoros válogatott Szalai 2023 nyaráig írt alá a svájci klubhoz.

A magyar női labdarúgó-válogatott legyőzte a lengyeleket

A magyar női labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte Lengyelországot a spanyolországi Pinatar Kupa szombati játéknapján. Csiszár Henrietta a 16., Vágó Fanni pedig a 91. percben talált a hálóba.

A magyarok szerdán 2-2-es döntetlen után tizenegyespárbajban 3-0-ra alulmaradtak Oroszországgal szemben, az ötödik helyért pedig Skóciával mérkőznek holnap.