2024. july 2., Tuesday

Mindkét magyar csapat bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe. Míg azonban a győriek kvalifikációjára számítani lehetett, a Ferencváros hatalmas bravúrral szerezte meg a szereplési jogot, hiszen a hazai pályán rendezett első mérkőzésen hatgólos vereséget szenvedett a Metz-től, így a visszavágó formaságnak ígérkezett. Azonban a budapestiek 33-26-ra nyertek a második mérkőzésen, így szerepelhetnek majd a budapesti négyes döntőben, amelyet június 3-4-én rendeznek a budapesti MVM Dome-ban. Az elődöntő sorsolását kedden rendezik.

Larissa Nüsser (k), az Odense játékosa a Győri Audi ETO KC elleni, BL-negyeddöntős mérkőzésen

Fotó: MTI/Krizsán Csaba

A visszavágó háromnegyedénél tűnt el a hátrány

Összeszedett játékkal, kevés hibával kezdett a magyar csapat, de 9-7-es vezetése után sorozatban négy gólt kapott. Elek Gábor vezetőedző időkérése után ismét megfelelően összpontosítottak az FTC játékosai, védekezésben és támadásban is voltak jó megoldásaik. Mindezek ellenére a franciák magabiztosan őrizték az első meccsen megszerzett hatgólos előnyüket, hiszen a szünetben döntetlen volt az állás.

A második félidőt még jobban kezdte a Ferencváros, mint az elsőt, kiváló védekezésére alapozva a 42. percben már 25-20-as előnyben volt, majd a meccs háromnegyedénél ledolgozta az Érden összeszedett hátrányát. A Metz legutóbb 2021 novemberében veszített tétmérkőzést hazai pályán. Az már az ötvenedik perc környékén biztossá vált, hogy ez a sorozat most megszakad, és amikor a vendégek 31-23-as előnyben voltak, az előző idényben BL-bronzérmes franciák továbbjutása is veszélybe került.

Négy perccel a vége előtt is nyolc találat volt a különbség, majd ebben a rendkívül kiélezett helyzetben Andrea Lekic két hibát is elkövetett. Az utolsó 55 másodpercet emberhátrányban töltötte az FTC, amely újabb gólt már nem szerzett, de nem is kapott, így fennállása során hatodszor jutott a legjobb négy közé a legrangosabb európai kupasorozatban.

Kettős győzelemmel ejtette ki az Odensét a Győr

A Győri Audi ETO KC kettős győzelemmel jutott be a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe, mivel házigazdaként 37-28-ra legyőzte a dán Odense HB csapatát a negyeddöntő szombati visszavágóján. A párharc első mérkőzését egy héttel ezelőtt 29-27-re nyerték meg a győriek. Az ETO 15. alkalommal jutott elődöntőbe a BL-ben.

A hazaiak két percen belül 3-0-ra elléptek, és a különbség nagyjából állandósult a folytatásban. Még 12 perc sem telt el, amikor Ana Gros már ötödször talált be, és csapattársai is rendkívül összeszedetten, szinte hiba nélkül kézilabdáztak. Az Odense vezetőedzője, Ulrik Kirkely – aki nyártól éppen az ETO-t irányítja majd – a találkozó harmadánál, 15-10-es hátrányban időt kért, de a hazaiaknál Gros mellett Schatzl Nadine és Estelle Nze Minko is remekelt, így már a szünet előtt eldőlt a párharc (21-14).

Lehengerlő kezdést produkált Ambros Martín vezetőedző utolsó győri BL-meccsének második félidejében csapata: hét perc alatt hét gólt lőtt és egyet sem kapott (28-14). A dánok több mint tíz percig nem találtak be, utána viszont csökkenteni tudták a különbséget, és végül „csak” kilenccel veszítettek.

A két csapat nyolcadik alkalommal találkozott egymással a BL-ben, és egy döntetlen mellett hetedszer nyert az ETO.

Kiesett a Rapid

A címvédő norvég Vipers Kristiansand is ott lesz a négyes döntőben, mivel a negyeddöntő szombati visszavágóján házigazdaként 40-31-re legyőzte a Bukaresti Rapidot. A párharc első meccsét a múlt héten 31-25-re nyerték meg a norvégok.

A másik román csapat, a Bukaresti CSM tegnap lapzárta után fogadta a Team Esbjerget. Az első mérkőzést a dánok 32-28-ra nyerték.