Egygólos vereséget szenvedett szombaton a Fehérvár FC a harmadosztályú ESMTK vendégeként, így kiesett a labdarúgó MOL Magyar Kupa harmadik fordulójában és ezzel a sorozat legnagyobb meglepetését szolgáltatta. A fővárosi együttes a 75. percben Lucz Viktor révén szerezte a győztes találatot.

Búcsúzott a Mezőkövesd is, az NB I-ben nyeretlenül sereghajtó matyóföldiek 1-0-ra kikaptak a másodosztályú Ajka vendégeként.

Az élvonalbeli csapatok közül a bajnoki bronzérmes Debrecen is megszenvedett a továbbjutásért, mivel hátrányból fordítva csak 2-1-re nyert az ESMTK-hoz hasonlatosan NB III-as Eger otthonában úgy, hogy a győztes gólt a 88. percben szerezte Olekszandr Romancsuk.

A címvédő Zalaegerszeg ugyanakkor könnyedén lépett a legjobb 32 közé az ugyancsak harmadosztályú Cigánd vendégeként aratott négygólos sikerrel. Az élvonabeli MTK Budapest is simán győzött, 6-1-re felülmúlta a megyei I. osztályú Gesztelyt. A házigazda együttes az első 45 percben még tartotta valamelyest a lépést a fővárosi riválissal, a 60. perctől kezdve azonban bedarálta az ellenfelet az MTK, amelyben Molnár Rajmund mesterhármast ért el, Kovács Patrik pedig duplázott.

Nagy gólkülönbséggel diadalmaskodott a Ferencváros is. A bajnokcsapat 8-0-ra győzött  a megyei I. osztályban szereplő Nagyecsed ellen, a rivális otthonában. Az Üllői útiaknál  217 nap után futballozott újra Muhamed Besic, aki hosszú sérülését követően tért vissza. A bosnyák középpályás gólt is szerzett és nagyon boldognak mondta magát a találkozó végén. „Az egész klubtól támogatást és türelmet kaptam, köszönet ezért mindenkinek. Fontos, hogy új vezetőedzőnk, Dejan Stankovic irányításával egy ilyen magabiztos győzelmet aratott a gárda, amely a három és fél órás utazás ellenére is profin állt a találkozóhoz” – nyilatkozta.

A negyedik forduló sorsolását hétfőn tartják.

Labdarúgó Magyar Kupa, 3. forduló (a 32 közé jutásért): Bicskei TC (NB III) – Tiszakécskei LC (NB II) 0-3, Pécsi MFC (NB II) – Újpest FC 1-3, FC Ajka (NB II) – Mezőkövesd Zsóry FC 1-0, Aqvital FC Csákvár (NB II) – Szombathelyi Haladás (NB II) 1-3, Békéscsaba 1912 Előre (NB III) – Kolorcity Kazincbarcika SC (NB II) 0-2, ESMTK (NB III) – Fehérvár FC 1-0, Evolution Hungary Cigánd SE (NB III) – ZTE FC 0-4, Credobus Mosonmagyaróvár (NB II) – Puskás Akadémia FC 0-2, BKV Előre (NB III) – Paksi FC 0-7, Eger SE (NB III) – Debreceni VSC 1-2, Budaörs (NB III) – BFC Siófok (NB II) 1-2, Dorogi FC (NB III) – Budapest Honvéd (NB II) 2-4, Bajai LC (megyei I.) – Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) 0-7, Putnok FC (NB III) – Budafoki MTE (NB II) 0-1, Debreceni EAC (NB III) – HR-Rent Kozármisleny (NB II) 1-2, Dunaharaszti MTK (megyei I.) – Vasas FC (NB II) 0-1, Nagyecsed RSE (megyei I.) – Ferencvárosi TC 0-8, Soroksár SC (NB II) – Kecskeméti TE 1-2.

A fehérvári Fehervári Tobias Christensen (b) és az erzsébeti Túri Dániel a labdarúgó MOL Magyar Kupa 3. fordulójában játszott ESMTK – Fehérvár FC mérkőzésen az ESMTK Labdarúgó Stadionban 2023. szeptember 16-án.
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd