A Konstancai FCV Farul megnyerte a román labdarúgó-bajnokságot, miután vasárnap este 3-2-re legyőzte a FCSB-t. A tengerpartiak 2-0-s hátrányból fordítottak. Sikerével Gheorghe Hagi csapata négy pontra növelte előnyét a második FCSB-vel szemben, amely már nem tudja behozni a hátrányát, a felsőházi rájátszásból ugyanis egyetlen forduló maradt hátra.

A bukarestiek erősen kezdtek Ovidiun, és bő negyedóra alatt kétgólos előnyre tettek szert: előbb Șut egy remek távoli lövéssel talált be a 9. percben, majd a 17.-ben Compagno a kapu előteréből növelte az előnyt. A házigazdák csak ekkor kezdtek nyomást gyakorolni vendéglátójukra, és bár a 40. percben Compagno még jegyzett egy kapufát, a Farul kitartása a 42. percben kifizetődött, mert Târnovanu kapus hibája után Mateus Santos fejjel betalált.

A konstancai együttes szünet után is nyomást gyakorolt vendégére, és Tudor Băluță az 58. percben Casap remek beadásából a hálóba fejelt. A házigazdák a 86. percben a győztes gólt is megszerezték Louis Munteanu révén, ezzel a Farul története során először elhódította a bajnoki címet.

A siker azonban félig-meddig Viitorul-győzelemnek is tekinthető. A Gheorghe Hagi tulajdonolta és vezette fociakadémia már nyert felnőttbajnokságot, a két klub fuzionálása nyomán vált titkos bajnokesélyessé Konstanca régi (patinás?) sportszervezete.

Fotó: a FCV Farul közösségi oldala

Szuperliga, felsőházi rájátszás, 9. forduló: Konstancai FCV Farul – Bukaresti FCSB 3-2 (1-2).

Ovidiu, Hagi Akadémia stadionja, vezette: Radu Petrescu – Mircea Mihail Grigoriu, Mihai Marius Marica. Tartalék: Marian Barbu.

Gólszerzők: Mateus Santos (42.), Tudor Băluță (58.) és Louis Munteanu (86.), illetve Adrian Șut (9.) és Andrea Compagno (17.).

Sárga lap: Nedelcu (61.), Băluță (88.), Sîrbu (88.), illetve Tamm (30.).

FCV Farul: Aioani – Kiki (67. Sîrbu), Larie, Artean, Borza (77. V. Morar) – T. Băluță, Nedelcu (66. K. Boli), Grameni (56. Casap) – Ad. Mazilu (56. Enes Sali), L. Munteanu, Mateus Barbosa.

FCSB: Târnovanu – Sorescu, Dawa, Tamm (46. I. Cristea), Radunovic – Ov. Popescu (80. Miculescu), Ad. Șut, Olaru – Oct. Popescu (46. Cordea), Compagno, Fl. Coman (90. Omrani).

Kiesett a Békéscsaba

A Békéscsaba kiesett a magyar labdarúgó NB II-ből, mivel 2-1-re kikapott a bronzérmes FC Ajka otthonában a vasárnapi utolsó fordulóban. A csabaiak legutóbb 2008-ban szerepeltek a harmadosztályban. Az már korábban eldőlt, hogy a sereghajtó Dorogi FC is kiesik az NB II-ből.

A Csákvár egy döntetlennel, a Kazincbarcika pedig egy győzelemmel biztosította bennmaradását, a Nyíregyházának, a Szentlőrincnek és a Kozármislenynek viszont osztályozót kell játszania az NB III három csoportgyőztesével, a BVSC-Zuglóval, az Iváncsa KSE-vel és a Practical VLS Veszprémmel. A párosításokat ma sorsolják ki, az első meccseket május 28-án, a visszavágókat június 4-én játsszák.

Eredmények, 38. (utolsó) forduló: ETO FC Győr – Aqvital FC Csákvár 2-2, BFC Siófok – HR-Rent Kozármisleny FC 1-0, Tiszakécskei LC – Budafoki MTE 1-0, FC Ajka – Békéscsaba 1912 Előre 2-1, Kolorcity Kazincbarcika SC – Szentlőrinc SE 1-0, Nyíregyháza Spartacus FC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-3, Gyirmót FC Győr – MTK Budapest 1-2, Pécsi MFC – Dorogi FC 3-0, Szombathelyi Haladás – Diósgyőri VTK 0-2, Soroksár SC – Credobus Mosonmagyaróvár 2-1.

A végeredmény: 1. (feljutott) Diósgyőri VTK 87 pont, 2. (feljutott) MTK Budapest 74, 3. FC Ajka 68, 4. Szeged-Csanád Grosics Ak. 64, 5. Soroksár SC 61, 6. Gyirmót FC  Győr 60, 7. Pécsi MFC 58, 8. BFC Siófok 56, 9. Szombathelyi Haladás 51, 10. Budafoki MTE 47, 11. Tiszakécskei LC 46, 12. Mosonmagyaróvári TE 46, 13. ETO FC Győr 46, 14. Kazincbarcika SC 45, 15. Aqvital FC Csákvár 42, 16. (osztályozós) Kozármisleny FC 41, 17. (osztályozós) Szentlőrinc SE 39, 18. (osztályozós) Nyíregyháza Spartacus 38,  19. (kiesett) Békéscsaba 1912 Előre 37, 20. (kiesett) Dorogi FC 31.