2024. june 30., Sunday

A bajnok Ferencváros kétgólos győzelmet aratott ősi riválisa, a vendég Újpest felett a magyar labdarúgó NB I 33. fordulójának, egyben a 2023/2024-es idényének utolsó mérkőzésén.

A mérkőzés elejétől a zöld-fehérek futballoztak fölényben, ami eleinte meddőnek bizonyult. Az Újpest többnyire a védekezésre összpontosított, ritkán maradt ereje arra, hogy támadást vezessen. A játékrész derekától egyre veszélyesebbé vált a Ferencváros, amit a gólkirály Varga Barnabás keresztlécen csattanó fejese is jelzett. Marquinhos viszont 18 méterről kilőtte a bal felső sarkot, így a hazaiak egygólos előnnyel vonulhattak az öltözőbe.

A második játékrészben is egyértelműen a bajnokcsapat akarata érvényesült, ennek ellenére az újpesti kapusnak kevés dolga akadt, egy ízben pedig szerencséje volt, amikor Zachariassen a jobb kapufát találta el. A meddő ferencvárosi mezőnyfölény aztán góllá érett, mert a videóbíró segítségével Huszti kezezéséért megítélt büntetőt a klubtól búcsúzó Lisztes a kapu bal oldalába lőtte.

Játszottak:

* Ferencváros: Dibusz – Makreckis, Botka, Wingo, Ramírez – Ben Romdhane, Tóth A. (82. Besic) – Szevikjan (77. Traoré), Zachariassen (82. Abu Fani), Marquinhos (61. Lisztes) – Varga B. (77. Kodro);

* Újpest FC: Molnár – Huszti (82. Kovács D.), Keita, Koburi – Pauljevic, Tajti (89. Mucsányi), Radosevic, Tamás – Mörschel, Ambrose (65. Sasere), Csoboth.

A Ferencvárosi TC játékosai a bajnoki kupával

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

* NB I, 33. forduló: Kecskeméti TE – Zalaegerszegi TE FC 2-1, Ferencvárosi TC – Újpest FC 2-0.

* NB II, 33. forduló: BFC Siófok – HR-Rent Kozármisleny 0-3, Tiszakécskei LC – BVSC-Zugló 1-1, Budapest Honvéd – Gyirmót FC Győr 2-2, Szombathelyi Haladás – FC Ajka 1-3, Soroksár SC – Kolorcity Kazincbarcika SC 3-1, Budafoki MTE – Pécsi MFC 2-0, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Credobus Mosonmagyaróvár 3-2, Nyíregyháza Spartacus FC – Aqvital FC Csákvár 2-1, ETO FC Győr-Vasas FC 3-2. Az élcsoport: 1. Nyíregyháza Spartacus FC 76 pont, 2. ETO FC Győr 66, 3. Vasas FC 64.

A Győr nyerte a feljutásért vívott rangadót

Az ETO FC Győr ugyan kétszer is hátrányba került, végül mégis 3-2-re legyőzte a vendég Vasast a magyar labdarúgó NB II 33. fordulójának feljutásért vívott hétfői rangadóján.

A zöld-fehérek sorozatban negyedik sikerükkel megelőzték az angyalföldi csapatot, így ha vasárnap az utolsó körben nyernek Ajkán, akkor másodikként feljutnak, míg a Soroksárt fogadó Vasasnak erre már csak akkor van esélye, ha a Győr kikapna.

Remekül indult a találkozó, tíz perc alatt három gólt láthatott a hétezres publikum: a fővárosi együttes szinte azonnal vezetést szerzett, de Szépe János egy szöglet utáni fejessel hamar egyenlített, a harmadik gólra sem kellett sokat várni, Tóth Milán ugyancsak fejjel volt eredményes. Hátrányban tovább rohamozott a Győr, mert ezzel eldőlt volna a feljutás kérdése, törekvéseit pedig siker koronázta, mert már a szünetig átvette a vezetést.

A második félidőre így fordult a kocka, a Vasas támadott nagy elszántsággal, a döntetlennel ugyanis megőrizte volna egypontos előnyét az utolsó fordulóra. A piros-kékeknek voltak is lehetőségeik, de – többek között Gyurákovics Erik bravúrjainak is köszönhetően – gólt nem sikerült szerezniük, így már nem a saját kezükben van a sorsuk.