A Ferencváros továbbra is veretlen a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, mivel szombaton házigazdaként 31-30-ra legyőzte a CSM Bukarest csapatát a hetedik fordulóban. A vendégek egyszer sem vezettek a hatvan perc során.

A Ferencváros lendületes támadásokkal és pontos lövésekkel kezdett, és 5-1-re ellépett, így a bukarestiek már az ötödik percben időt kértek. A magyar csapat montenegrói irányítója, Itana Grbic kilenc perc alatt négy gólt lőtt, majd a német Alicia Stolle percei következtek. Eközben a románok rendezték a védekezésüket és megkezdték a felzárkózást, 17-15-nél már csak két pont volt a különbség, de mivel a hazaiak szinte minden posztról eredményesek voltak, és Elek Gábor vezetőedző időkérése után újra lendületbe jöttek, a szünetben 20-16-ra vezettek.

A második félidő elején Bíró Blanka védéseire alapozva őrizte a különbséget a magyar bajnoki címvédő, ám a folytatásban a védekezésének hatékonysága visszaesett, így a pontosabban támadó bukarestiek egy újabb időkérés után felzárkóztak egy gólra, de egyenlíteniük nem sikerült. Az FTC újra ellépett három találattal, viszont a norvég Marie Davidsen két bravúros védése miatt a hajrában ismét nyílt volt a meccs.

Másfél perccel a vége előtt Elek Gábor újra időt kért, de együttese több mint öt és fél percig nem talált a kapuba. Már csak fél perc volt hátra, amikor Cristina Neagu egyenlített, az utolsó támadás azonban a magyaroké volt, és Itana Grbic öt másodperccel a vége előtt megszerezte a győzelmet érő találatot.

A hazaiaknál Grbic hat, Stolle öt gólt szerzett, a vendégeknél Neagu hét, Elizabeth Omoregie hat alkalommal talált be. Bíró Blanka 11 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A két csapat kilencedszer találkozott egymással tétmeccsen, hat román siker mellett a magyar együttes harmadszor győzött.

Az öt győzelemmel és két döntetlennel álló FTC egy hét múlva éppen a CSM Bukarest otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

Emily Bölk, az FTC-Rail Cargo Hungaria (b) és Emilie Arntzen, a CSM Bukarest játékosa

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Női kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 7. forduló: FTC-Rail Cargo Hungaria – CSM Bukarest 31-30 (20-16)

Érd, 2200 néző, vezették: J. Álvarez, Y. López (spanyolok).

FTC: Bíró B. – Malestein 3 (3), Stolle 5, Grbic 6, Behnke, E. Bölk 4, Márton G. 2. Csere: Csiszár-Szekeres, Szöllősi-Zácsik 3, Hársfalvi 2, Kovács Anett 1, Kisfaludy 1, Klujber 4.

CSM: Wester – C. Martín 3 (1), A. Klikovac, Broch 4, Arntzen 2, Neagu 7 (1), Dindiligan 1. Csere: Davidsen (kapus), Omoregie 6, Aune 4, Ramuszovics, S. Dembélé 3.

Kiállítások: 6, illetve 6 perc.

Hétméteresek: 4/3, illetve 5/2.

Női kézilabda Bajnokok Ligája:

* A csoport, 4. forduló: Borussia Dortmund – CSM Bukarest 22-25, Buducnost BEMAX Podgorica – Rosztov-Don 19-25, Brest Bretagne Handball – Podravka Vegeta Koprivnica 35-22, FTC Rail-Cargo Hungaria – Team Esbjerg 31-31; 5. forduló: CSM Bukarest – Buducnost 30-22, Koprivnica – Esbjerg 26-27, Rosztov-Don – Dortmund 37-27, FTC – Brest 28-27; 6. forduló: Dortmund – Koprivnica 38-14, Esbjerg – Rosztov-Don 25-18, Buducnost – FTC 26-30, CSM Bukarest – Brest 29-30; 7. forduló: Dortmund – Esbjerg 29-32, Brest – Buducnost 25-21, Koprivnica – Rosztov-Don 22-23, FTC – CSM Bukarest 31-30.

A csoport állása: 1. FTC-Rail Cargo Hungaria 12 pont, 2. Team Esbjerg 11, 3. Rosztov-Don 10, 4. Brest Bretagne Handball 8, 5. Borussia Dortmund 7, 6. CSM Bukarest 6, 7. Podravka Vegeta Koprivnica 2, 8. Buducnost BEMAX Podgorica 0.

* B csoport, 4. forduló: Krim Mercator Ljubljana – Metz Handball 28-29, Odense Håndbold – Győri Audi ETO KC 26-31, CSZKA Moszkva – IK Sävehof 29-28, Vipers Kristiansand – Kastamonu Belediyesi GSK 39-25; 5. forduló: Sävehof – Belediyesi 28-26, Odense – Ljubljana 26-24, Kristiansand – Moszkva 24-27, Metz – Győr 29-33; 6. forduló: Moszkva – Odense 21-28, Belediyesi – Metz 20-30, Ljubljana – Kristiansand 26-27, Győr – Sävehof 41-19; 7. forduló: Győr – Belediyesi 37-20.

Az állás: 1. Győri Audi ETO KC 14 pont/7 mérkőzés, 2. Metz Handball 8/5, 3. Odense Håndbold 8/6, 4. Vipers Kristiansand 6/6 (+10), 5. CSZKA Moszkva 6/5 (-6), 6. IK Sävehof 4/6, 7. Krim Mercator Ljubljana 2/6, 8. Kastamonu Belediyesi GSK 0/7.