A Budapest Honvéd otthon 1-0-s vereséget szenvedett a 23. perctől emberhátrányban játszó, címvédő Ferencvárostól a magyar labdarúgó NB I. hatodik fordulójának szombati játéknapján.

Jó iramú, kiegyenlített mezőnyjátékkal indult a találkozó, aztán a 16. percben a vendégek vezetést szereztek: Tokmac 15 méterről, középről, fordulásból leadott lövése a blokkolni szándékozó Batik kézfején is irányt változtatott még, és a hálóban kötött ki (0-1). Támadásban maradt, de a 23. percben megfogyatkozott a vendégcsapat: Botka lerántotta a

16-os előterében a ziccerben lévő Nagy Dominikot, amiért piros lapot kapott. A Honvéd próbálta érvényre juttatni létszámfölényét, de csak rövid ideig volt képes irányítani a játékot. A Ferencváros gyorsan rendezte sorait, és a hajrában még lövésekre is futotta az erejéből.

A szünet után fegyelmezetten, zártan védekezett a vendégcsapat, az így területhez jutó hazaiaknak pedig lehetőségeik is adódtak. A Ferencváros kontrái azonban mindig veszélyt jelentettek, R. Mmaee a lécet is eltalálta, és később Szappanos bravúrjai kellettek ahhoz, hogy minimális maradjon a különbség. A hajrához közeledve támadó szellemű játékosok becserélésével kockáztatott a házigazda, amely kapura sokáig nem jelentett veszélyt, és a hajrában ugyan Dibuszt is megdolgoztatták a kispestiek, egyenlíteniük nem sikerült.

A Ferencváros legközelebb csütörtökön, az Európa-liga csoportkörében lép pályára, ahol a nyitófordulóban a Bayer Leverkusen vendége lesz.

A ferencvárosi Tokmac Nguen (k), valamint Dusan Pantelic (b) és Hidi Patrik, a Honvéd játékosai.
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A 94. percben vesztett pontokat, de veretlen maradt a Fehérvár FC

Zsinórban harmadik győzelmét aratta a címvédő Ferencváros és a Paks a magyar labdarúgó NB I. hatodik fordulójában szombati játéknapján. Előbbi Kispesten győzte le 1-0-ra a Budapest Honvédot, utóbbi 3-2-re múlta felül az MTK-t. A Mezőkövesd a ráadásban szerzett góllal mentett pontot a vendég MOL Fehérvár ellen.
NB I, 6. forduló: Budapest Honvéd – Ferencvárosi TC 0-1, Paksi FC – MTK Budapest 3-2, Mezőkövesd Zsóry FC – MOL Fehérvár FC 2-2, Debreceni VSC – Gyirmót FC Győr 5-0.

Labdarúgó NB I, 6. forduló: Budapest Honvéd FC – Ferencvárosi TC 0-1 (0-1)
Bozsik Aréna, 4046 néző, vezette: Karakó.
Gólszerző: Nguen (16.).
Sárga lap: Pantelic (25.), Zsótér (48.), Klemenz (58.), illetve R. Mmaee (31.), S. Mmaee (87.).
Kiállítva: Botka (23.).
Budapest Honvéd: Szappanos – Lovric, Batik, Klemenz, Tamás K. (72. Balogh N.) – Pantelic (46. Nono), Hidi (61. Eppel) – Bőle (72. Machach), Zsótér (84. Talys), Nagy D. – Lukic.
Ferencváros: Dibusz – Botka, Blazic, S. Mmaee, Civic – Vécsei, Laidouni – Zubkov (26. Wingo), Zachariassen (65. Uzuni), Tokmac (65. Somália) – R. Mmaee.